top of page
foto (24)_edited.jpg

Spokojná v práci

Ako objaviť a získať prácu, ktorú chcem

14-týždňový online kurz pre ženy 

 • Máš deti vo veku škôlkarov/školákov a si nespokojná vo svojej aktuálnej práci?
 
 • Si momentálne na materskej a bojíš sa, čo s tebou bude, keď ti skončí?
   
 • Túžiš po práci, ktorá zapadá do tvojho života s deťmi a zároveň ťa uživí?
 
 • Chceš napredovať, rozvíjať sa, robiť zmysluplné veci, ale nevieš ako na to?

Ak je toto tvoj prípad, si tu správne!

“Mám prácu, ale nebaví ma. Chodím tam len aby mi niečo cinklo každý mesiac na účet. Som tak unavená z neustáleho naháňania sa medzi robotou a rodinou. Neviem však, čo iné by som mohla robiť.”
"Za chvíľu mi končí materská a ja netuším, čo budem potom robiť.
Mám pocit, že
po tých rokoch na materskej už nič neviem!
Bojím sa, že mi ušiel vlak a už naň nebudem vedieť naskočiť."

Prečo sú mnohé mamy pracovne
stratené a nenaplnené?

 • Pochybujú o sebe a nevedia pomenovať svoje talenty a silné stránky.
 
 • unavené a frustrované z neustáleho naháňania sa medzi prácou a rodinou. Nevedia ako z toho von.
   
 • Nevedia, čo by chceli a mohli robiť. 
 • Myslia si, že na zmenu práce je už neskoro, že nemajú potrebné vzdelanie, skúsenosti a schopnosti.
   ​
 • Nemajú dobre napísaný životopis ani profil na LinkedIn-e 
   
 • Netušia ako si hľadať prácu a tak bezcieľne prechádzajú pracovné portály. 
   
 • Začať niečo vlastné je pre nich tiež strašiak. Aj keď nápady by možno aj mali, boja sa ísť do toho. 
   
 • Nevedia sa predať, hovoriť o peniazoch, ani vyjednávať.
   
 • Brzdí ich strach z neznáma a zo zlyhania.

Ak si sa v predošlých riadkoch našla, chceme ťa ubezpečiť, že nie si jediná

Young tired single mother suffers from h

O príprave na materstvo a výchovu sa už popísalo množstvo kníh a článkov. 

 

Málokto nás však učí, čo bude po materskej. Ako úspešne skĺbiť rolu mamy a prácu?

 

Preto bežne mávame pocit, že si musíme vybrať medzi jedným alebo druhým a nie je nám v tom dobre. Alebo sa snažíme zvládať aj prácu aj rodinu a pritom potláčame svoje potreby a túžby.

Dá sa to aj inak

Pretty businesswoman smiles at the camer

Predstav si, že vieš, v čom si dobrá. A nielen to vieš, ty tomu aj veríš!

Materskú už nevnímaš ako niečo, čo zabrzdilo tvoju kariéru. Naopak, materstvo ťa obohatilo a posunulo dopredu a ty presne vieš v čom.

 

Vnímaš svoju hodnotu a vieš ju aj partnersky a asertívne odkomunikovať. Či už doma alebo na pohovore.

 

Vieš už, čo v práci chceš a nechceš. Máš plán a to ti prináša radosť a pokoj. Tešíš sa, čo prinesie tvoje ďaľšie pracovné smerovanie.

Príjemná predstava, však? Dobrá správa je, že to pre teba nemusí byť úplné sci-fi. 

Ako ti vieme k tomu pomôcť
Náš kurz obsahuje všetko dokopy na prejdenie cesty od “pracovne stratená” po “pracovne nájdená” :) 


Je flexibilný. Môžeš si ho robiť v čase, ktorý tebe najviac vyhovuje. Neočakávané situácie či detské choroby už nebudú prekážkou
tvojho vzdelávania a rastu.


 
To, čo do neho investuješ teraz, sa ti mnohonásobne vráti v budúcnosti. Ušetríš energiu, peniaze aj čas, ktorý by si v budúcnosti strávila bezcieľnym a frustrujúcim kariérnym hľadaním a stagnovaním.


Nebudeš v tom sama. Počas kurzu ti dáme praktické rady, overené postupy a nástroje a budeme ťa celý čas podporovať. 
Okrem nás bude v kurze mnoho skvelých žien, ktoré si prechádzajú tým istým ako ty. Aj od nich budeš môcť čerpať podporu a inšpiráciu.
Diverse women smiling in circle wearing
Vedela si, že pravdepodobnosť úspešného dokončenia online kurzu je až o 90 % vyššia, keď sa učíš v podporujúcej komunite, než keď sa učíš sama?

Ako kurz funguje?

1

Laptop
Každý týždeň si pozri nové video lekcie, alebo si ich vypočuj ako audio nahrávku.

2

Person checking their laptop
Plň úlohy z videí, aby si sa posúvala.  Môžeš sa zapojiť aj do zdieľania vo Facebook skupine alebo si prísť po podporu na live online stretnutia. 

3

Person on laptop from above
Po skončení kurzu dostaneš prístup k bonusom, aby si mohla zlepšiť aj svoje počítačové zručnosti.
O kurze

Čo ti kurz prinesie v skratke

Budeš vedieť, čo ti ide prirodzene dobre a v čom vynikáš.

Zamestnanie alebo niečo vlastné? Ujasníš si, čo chceš a v rukách budeš mať plán, ako to dosiahnuť.

Na svoj životopis budeš hrdá, lebo ťa bude vystihovať.

Budeš vedieť odkomunikovať svoju hodnotu zamestnávateľovi.

Vyjednávanie o flexibilných podmienkach už nebude strašiak. Budeš vedieť, ako na to.

Uvedomíš si, že mať prácu, ktorá ťa baví aj uživí nie je zbytočný rozmar ale dosiahnuteľná možnosť.

Zistíš, že mať kariéru a rodinu sa navzájom nevylučuje.

Čo ťa počas 14 týždňov v kurze čaká?

Kurz začína 15.3. a končí 23.6.2023
rozklikni každý riadok pre viac info

 • Čo je koučing?
  Koučing je efektívny spôsob učenia sa a zlepšovania sa. Je to účinná forma osobnostného a profesionálneho rozvoja. Ak to zjednoduším, je to forma rozhovoru klienta s koučom, kde kouč sa klienta pýta rôzne otázky a reflektuje na to, čo klient hovorí. Kouč v rozhovore sprevádza klienta s cieľom, aby si klient v sebe našiel tie riešenia a odpovede, ktoré sú preňho tie najlepšie. No dobre, a prečo je to také efektívne? Opäť zjednodušene, preto ako fungujú naše mozgy a telá. Ak nad niečím rozmýšľame sami v duchu, aktivujú sa nám určité časti mozgu. Ak sa o tom začneme s niekým rozprávať, pridajú sa ďalšie a preto sme často v rozhovore schopní prísť na nové veci, na ktoré by sme sami neboli prišli. A keď je ten rozhovor naviac vedený dobrým koučom, tak sa zapojí ešte viac "častí" a klient zrazu príde na také odpovede, také riešenia a také kroky, ku ktorým by sa sám alebo bežnými rozhovormi nebol dopracoval. Alebo ak aj áno, trvalo by mu to väčšinou dlhšie ako pomocou koučingu. Ak vieme, že takto fungujeme ako ľudia, tak potom ísť na koučing nie je hanba. Práve naopak, neísť na koučing môže byť niekedy škoda. Vzťah kouča a koučovaného klienta je vždy rovnocenný, rešpektujúci. Koučing sa deje v prostredí bezpečia, diskrétnosti, akceptácie a otvorenosti.
 • Aký je rozdiel medzi koučom, trénerom, psychológom, mentorom, lektorom či poradcom?
  Tréner/ mentor/ lektor - niekto, kto je v určitej oblasti odborník a preto môže v danej oblasti trénovať a viesť menej skúsených. Je to v podstate učiteľ, ktorý svojim žiakom či zverencom hovorí alebo predvádza čo a ako môžu robiť preto, aby sa v danej oblasti zlepšovali. Psychológ / Psychoterapeut - vysokoškolsky vzdelaný terapeut, ktorý stanovuje diagnózu, pátra po jej príčine (často v minulosti človeka) a stanovuje proces liečby (aj keď bez liekov, keďže tie môže predpisovať len psychiater). Poradca - odborník s veľkým prehľadom v nejakej oblasti (finančnej, hypotekárnej, výživovej apod.), ktorý na základe svojej expertízy radí ľuďom, ktorí sa v danej oblasti tak dobre nevyznajú. Kouč - sprievodca klientov v sebarozvoji a hľadaní riešení, ktorý im neradí, nehovorí, čo majú robiť, nesúdi ich. Kedže v slovenčine nemáme vhodný ekvivalent, často sa koučing mylne zamieňa s trénovaním alebo školením. Kouč však nie je ničím z vyššie uvedených rolí. Kouč pomáha prostredníctvom procesu koučingu (teda rozhovorom a najmä presne kladenými otázkami) klientom vidieť možnosti, pomáha im zvyšovať ich sebedôveru a motiváciu. Koučing sa zameriava prevažne na prítomnosť a budúcnosť. Ja vo svojej práci striedam a kombinujem role koučky, mentorky a lektorky. Mentorkou viem byť vďaka mojim skúsenostiam a vedomostiach v konkrétnych oblastiach - napríklad v oblasti manažmentu (preto v práci s manažérmi/kami rada kombinujem koučing aj mentoring podľa situácie a potreby). Tiež klientom/kám mentoringovo pomáham, keď im vysvetľujem a ukazujem akými spôsobmi si môžu efektívne hľadať prácu, ako si urobiť životopis, ako uspieť na pohovore, ako vyjednávať, ako asertívne komunikovať. Lektorkou som, keď vediem skupinové workshopy a školenia napr. o jednotlivých vyššie spomenutých zručnostiach alebo o tom ako si nájsť pre seba ideálnu prácu.
 • Aké témy sú vhodné na koučing?
  Akékoľvek! :)
 • Kedy Vám koučing môže pomôcť?
  V prvom rade, ak sami chcete. Ak sa chcete mať inak, lepšie a ste pripravení na tom pracovať formou otvoreného rozhovoru s koučom/kou. Koučing je vo všeobecnosti efektívny spôsob učenia sa a zlepšovania sa. Takže keď sa chcete zlepšovať v akejkoľvek situácii či oblasti, koučing Vám vie pomôcť. Príklady situácii, s ktorými za mnou chodia klienti/tky (vyberám len niekoľko, možností je nekonečne): Ak ste zaseknutí v nejakej situácii či probléme, ale neviete presne ako to vyriešiť. A možno už aj pochybujete, či sa to vôbec vyriešiť dá. A pritom by ste tak chceli! Ak ste na životnej či pracovnej križovatke - teda rozhodujete sa medzi rôznymi alternatívami. Ak v sebe nosíte otázku, ale neviete si na ňu odpovedať. Ak túžite po zmene. Ak máte ciele, sny, plány a chcete ich plniť. Ak čelíte výzvam doma, v práci, či v športe a chcete ich čo najlepšie zvládnuť. Ak by ste chceli byť sebeistejší, spokojnejší. Ak potrebujete naplánovať a úspešne zrealizovať nejaký komplexný projekt. Ak ste v dlhodobom strese, či dlhodobo unavení a chcete z toho von. Ak Vás čaká dôležitý/náročný rozhovor či situácia a chcete sa na ne pripraviť. Koučing pomáha zapájať a prepájať rôzne časti mozgu a tela tak, aby si klienti jasne sformulovali čo v danej situácii pre seba potrebujú. Pre viac príkladov, ako Vám koučing môže pomôcť si môžete prečítať referencie od mojich klientov a klientiek.
 • Kde a akou formou koučing prebieha?
  Koučujem buď osobne, alebo online video hovorom, alebo telefonicky (audio hovorom). Pre osobný koučing mám priestory v Karlovej vsi v Bratislave, ale po dohode viem prísť aj na iné miesto. S niektorými ľuďmi sa počas koučingov prechádzame v parku, okolo jazera, či v lese. Záleží teda na osobnej preferencii každého človeka, ja som flexibilná. Veľa klientov preferuje online koučing a najviac formou audio hovoru. Jednak sa tak ľahšie časovo zladíme a druhak je to pre mnohých príjemnejšie. Počas audio koučingu sa totiž môžu plne sústrediť na svoje myšlienky, nepozerajú do monitoru a naviac pritom môžu byť napríklad aj doma v pyžame a robiť si poznámky v posteli :) Koučing formou audio alebo video hovoru je rovnako efektívny ako osobný koučing, pre mnohých dokonca efektívnejší. Je to vec osobnej preferencie. Niekedy to s klientmi aj striedame.
 • Ako dlho koučing trvá?
  Jedno "sedenie" so mnou trvá obvykle 75min. Novým klientom ponúkam pred prvým stretnutím bezplatný nezáväzný cca 10 minútový telefonát, počas ktorého sa môžeme porozprávať o procese spolupráce, môžu sa ma spýtať, čo potrebujú, aby si overili, či im to sedí a chceli by so mnou ísť do platenej spolupráce. Počet sedení, ktoré klient potrebuje alebo chce je čiste individuálny. S niektorými klientmi sa dohadujeme len na jednom ďalšom stretnutí a ak budú chcieť po ňom ešte ďalšie, ozvú sa a dohodneme sa. S inými si zas dohodneme vopred predpokladanú dĺžku koučovacieho projektu - to znamená počet stretnutí, za ktoré by sa klient chcel dopracovať k svojmu cieľu.
 • Koľko koučing stojí?
  150 eur za sedenie, ktoré trvá cca 75 minút. Môže to však byť aj trochu inak - závisí to od dĺžky koučovacieho projektu (teda od počtu sedení), aj od konkrétnej situácie. Pri viacerých sedeniach klientom niekedy dávam zvýhodnenú cenu a tiež mám pár tzv. charitatívnych klientov, ktorých koučujem za iných podmienok. V každom prípade sa mi ozvite, ak máte záujem. Mám nádej, že sa dohodneme. :)
 • Čo znamená "certifikovaná" koučka?
  Kouč je zatiaľ u nás neregulovaná profesia, takže si na vizitku môže ktokoľvek napísať, že je kouč. Bohužiaľ. Existuje však Medzinárodná federácia koučov (International Coaching Federation). Tá ako jediná oficiálna asociácia celosvetovo udeľuje koučom akreditácie, resp. certifikácie. Certifikáciu dostane len ten kouč, ktorý: 1. prejde dlhodobým kvalitným školením v akreditovanom školiacom centre, kde musia učiť tí najskúsenejší kouči, ktorí sami prešli niekoľkými úrovňami akreditácie tejto federácie. 2. úspešne zloží teoretické aj praktické záverečné skúšky. 3. má odkoučovaný potrebný počet hodín s reálnymi ľuďmi. Medzinárodná koučingová federácia a ňou certifikovní kouči by sa mali riadiť jasnými etickými a profesionálnymi pravidlami koučingu. Tiež by sa neustále mali ďalej vzdelávať v odbore a zväčšovať svoju prax. Koučingový certifikát som získala v roku 2017 v českom Koučink Centre pod vedením renomovaných koučov Michala Ondráčka a Jiřího Kunčara. Jirka má najvyššiu možnú medzinárodnú koučingovú certifikáciu a Michal sa učil od a neskôr aj spolupracoval so samotným krstným otcom koučingu Timothy Gallweyom. S Michalom mávam aj ďalšie mentoringové stretnutia. V posledných rokoch som prešla tiež mnohými ďalšími koučingovými vzdelávaniami, doma aj v zahraničí a naďalej sa vzdelávam. Zároveň som absolvovala intenzívny akreditovaný dvojročný výcvik pre pomáhajúce profesie v systemickej psychológii podľa modelu Virginie Satirovej.
 • Ako si môžeme dohodnúť koučing?
  Môžete mi napísať a dohodneme si termín. Ak je pre Vás koučing nový, môžeme si najprv nezáväzne zavolať, aby ste sa mohli pýtať, navnímať, ako sa Vám so mnou komunikuje. Tak si môžete overiť a neskôr v kľude zvážiť, či chcete do procesu koučingu so mnou vstúpiť.

Kurz sme starostlivo vystavali tak, aby témy na seba nadväzovali a krok po kroku ťa priviedli k práci, ktorú chceš.

Čo je súčasťou kurzu?

VIDEÁ
Prednahraté videá, ktoré dostaneš na tvoj email každý týždeň. Témy vo videách tvoria základ kurzu a budú obsahovať aj úlohy, ktoré ťa počas kurzu budú posúvať ďalej.

SÚKROMNÁ FACEBOOK SKUPINA
Facebook skupina pre ženy v kurze, ku ktorej dostaneš prístup. Budeš tam môcť načerpať inšpiráciu, podporu, diskutovať a spýtať sa, čo ťa zaujíma k témam kurzu. V skupine nájdeš aj množstvo praktických návodov, šablón a stratégií.

AUDIO NAHRÁVKY
Nemáš čas sedieť pri počítačí a pozerať videá? Nahrávky dostaneš aj v audio formáte, takže si ich môžeš pustiť kedy chceš (aj pri kočíkovaní či varení :)). 

PRACOVNÉ LISTY, ŠABLÓNY, NÁVODY
K videám a nahrávkam dostaneš materiály, ktoré ti pomôžu pri plnení jednotlivých úloh. Nemusíš si sama vyhľadávať informácie, všetko potrebné dostaneš od nás. V kocke a zosumarizované, aby si ušetrila čo najviac času.
 
4x ONLINE STRETNUTIA S LEKTORKAMI KURZU

Každý mesiac vám v rámci nášho pravidelného online stretnutia zodpovieme všetky otázky k témam kurzu. Stretnutie je vždy vedené jednou z lektoriek a prebieha na platforme Zoom. Stretnutia sú nahrávané a môžeš sa k nim vracať.

1x ONLINE STRETNUTIE S PRÁVNIČKOU
Ku koncu kurzu sa budeš môcť poradiť s odborníčkou - právničkou, ktorá zodpovie tvoje konkrétne otázky ohľadne práci popri materskej, nárokov na dávky od štátu, úradných postupv, založenia živnosti atď., aby si vedela presne na čo máš nárok a čo robiť aj po tejto stránke. 

AKČNÉ VÝZVY A SÚŤAŽE S VÝHRAMI V HODNOTE 700 Eur
Bavia ťa súťaže, kde môžeš vyhrať ceny v hodnote stoviek Eur? Nás áno! Kto bude mať chuť, môže sa zapojiť do akčných výziev. Odmenou ti nebude len samotná výhra. Všetko, na čom takto budeš pracovať, ti zostane a môžeš to využiť po skončení kurzu.

ŽIVÉ VYSIELANIA S LEKTORKAMI VO FACEBOOKOVEJ SKUPINE
Na Facebooku sa budeme aj live vidieť. Napríklad pri losovaní cien z akčných výziev a súťaží, ale aj keď budeme odpovedať na aktuálne otázky a prinášať extra podporu.

Bonusy

Pripravili sme pre teba navyše 2 bonusy, vďaka ktorým získaš
UŽITOČNÉ TECHNICKÉ ZRUČNOSTI, VEDOMOSTI A NÁSTROJE!

Ženy nám často hovoria, že by sa do novej do práce potrebovali  “vyzbrojiť” aj určitými “hard skills” - vedomosťami a technickými zručnosťami. 

Dali sme teda dokopy bonusy s tými najužitočnejšími a najpoužívanejšími digitálnymi nástrojmi. 
 • Čo je koučing?
  Koučing je efektívny spôsob učenia sa a zlepšovania sa. Je to účinná forma osobnostného a profesionálneho rozvoja. Ak to zjednoduším, je to forma rozhovoru klienta s koučom, kde kouč sa klienta pýta rôzne otázky a reflektuje na to, čo klient hovorí. Kouč v rozhovore sprevádza klienta s cieľom, aby si klient v sebe našiel tie riešenia a odpovede, ktoré sú preňho tie najlepšie. No dobre, a prečo je to také efektívne? Opäť zjednodušene, preto ako fungujú naše mozgy a telá. Ak nad niečím rozmýšľame sami v duchu, aktivujú sa nám určité časti mozgu. Ak sa o tom začneme s niekým rozprávať, pridajú sa ďalšie a preto sme často v rozhovore schopní prísť na nové veci, na ktoré by sme sami neboli prišli. A keď je ten rozhovor naviac vedený dobrým koučom, tak sa zapojí ešte viac "častí" a klient zrazu príde na také odpovede, také riešenia a také kroky, ku ktorým by sa sám alebo bežnými rozhovormi nebol dopracoval. Alebo ak aj áno, trvalo by mu to väčšinou dlhšie ako pomocou koučingu. Ak vieme, že takto fungujeme ako ľudia, tak potom ísť na koučing nie je hanba. Práve naopak, neísť na koučing môže byť niekedy škoda. Vzťah kouča a koučovaného klienta je vždy rovnocenný, rešpektujúci. Koučing sa deje v prostredí bezpečia, diskrétnosti, akceptácie a otvorenosti.
 • Aký je rozdiel medzi koučom, trénerom, psychológom, mentorom, lektorom či poradcom?
  Tréner/ mentor/ lektor - niekto, kto je v určitej oblasti odborník a preto môže v danej oblasti trénovať a viesť menej skúsených. Je to v podstate učiteľ, ktorý svojim žiakom či zverencom hovorí alebo predvádza čo a ako môžu robiť preto, aby sa v danej oblasti zlepšovali. Psychológ / Psychoterapeut - vysokoškolsky vzdelaný terapeut, ktorý stanovuje diagnózu, pátra po jej príčine (často v minulosti človeka) a stanovuje proces liečby (aj keď bez liekov, keďže tie môže predpisovať len psychiater). Poradca - odborník s veľkým prehľadom v nejakej oblasti (finančnej, hypotekárnej, výživovej apod.), ktorý na základe svojej expertízy radí ľuďom, ktorí sa v danej oblasti tak dobre nevyznajú. Kouč - sprievodca klientov v sebarozvoji a hľadaní riešení, ktorý im neradí, nehovorí, čo majú robiť, nesúdi ich. Kedže v slovenčine nemáme vhodný ekvivalent, často sa koučing mylne zamieňa s trénovaním alebo školením. Kouč však nie je ničím z vyššie uvedených rolí. Kouč pomáha prostredníctvom procesu koučingu (teda rozhovorom a najmä presne kladenými otázkami) klientom vidieť možnosti, pomáha im zvyšovať ich sebedôveru a motiváciu. Koučing sa zameriava prevažne na prítomnosť a budúcnosť. Ja vo svojej práci striedam a kombinujem role koučky, mentorky a lektorky. Mentorkou viem byť vďaka mojim skúsenostiam a vedomostiach v konkrétnych oblastiach - napríklad v oblasti manažmentu (preto v práci s manažérmi/kami rada kombinujem koučing aj mentoring podľa situácie a potreby). Tiež klientom/kám mentoringovo pomáham, keď im vysvetľujem a ukazujem akými spôsobmi si môžu efektívne hľadať prácu, ako si urobiť životopis, ako uspieť na pohovore, ako vyjednávať, ako asertívne komunikovať. Lektorkou som, keď vediem skupinové workshopy a školenia napr. o jednotlivých vyššie spomenutých zručnostiach alebo o tom ako si nájsť pre seba ideálnu prácu.
 • Aké témy sú vhodné na koučing?
  Akékoľvek! :)
 • Kedy Vám koučing môže pomôcť?
  V prvom rade, ak sami chcete. Ak sa chcete mať inak, lepšie a ste pripravení na tom pracovať formou otvoreného rozhovoru s koučom/kou. Koučing je vo všeobecnosti efektívny spôsob učenia sa a zlepšovania sa. Takže keď sa chcete zlepšovať v akejkoľvek situácii či oblasti, koučing Vám vie pomôcť. Príklady situácii, s ktorými za mnou chodia klienti/tky (vyberám len niekoľko, možností je nekonečne): Ak ste zaseknutí v nejakej situácii či probléme, ale neviete presne ako to vyriešiť. A možno už aj pochybujete, či sa to vôbec vyriešiť dá. A pritom by ste tak chceli! Ak ste na životnej či pracovnej križovatke - teda rozhodujete sa medzi rôznymi alternatívami. Ak v sebe nosíte otázku, ale neviete si na ňu odpovedať. Ak túžite po zmene. Ak máte ciele, sny, plány a chcete ich plniť. Ak čelíte výzvam doma, v práci, či v športe a chcete ich čo najlepšie zvládnuť. Ak by ste chceli byť sebeistejší, spokojnejší. Ak potrebujete naplánovať a úspešne zrealizovať nejaký komplexný projekt. Ak ste v dlhodobom strese, či dlhodobo unavení a chcete z toho von. Ak Vás čaká dôležitý/náročný rozhovor či situácia a chcete sa na ne pripraviť. Koučing pomáha zapájať a prepájať rôzne časti mozgu a tela tak, aby si klienti jasne sformulovali čo v danej situácii pre seba potrebujú. Pre viac príkladov, ako Vám koučing môže pomôcť si môžete prečítať referencie od mojich klientov a klientiek.
 • Kde a akou formou koučing prebieha?
  Koučujem buď osobne, alebo online video hovorom, alebo telefonicky (audio hovorom). Pre osobný koučing mám priestory v Karlovej vsi v Bratislave, ale po dohode viem prísť aj na iné miesto. S niektorými ľuďmi sa počas koučingov prechádzame v parku, okolo jazera, či v lese. Záleží teda na osobnej preferencii každého človeka, ja som flexibilná. Veľa klientov preferuje online koučing a najviac formou audio hovoru. Jednak sa tak ľahšie časovo zladíme a druhak je to pre mnohých príjemnejšie. Počas audio koučingu sa totiž môžu plne sústrediť na svoje myšlienky, nepozerajú do monitoru a naviac pritom môžu byť napríklad aj doma v pyžame a robiť si poznámky v posteli :) Koučing formou audio alebo video hovoru je rovnako efektívny ako osobný koučing, pre mnohých dokonca efektívnejší. Je to vec osobnej preferencie. Niekedy to s klientmi aj striedame.
 • Ako dlho koučing trvá?
  Jedno "sedenie" so mnou trvá obvykle 75min. Novým klientom ponúkam pred prvým stretnutím bezplatný nezáväzný cca 10 minútový telefonát, počas ktorého sa môžeme porozprávať o procese spolupráce, môžu sa ma spýtať, čo potrebujú, aby si overili, či im to sedí a chceli by so mnou ísť do platenej spolupráce. Počet sedení, ktoré klient potrebuje alebo chce je čiste individuálny. S niektorými klientmi sa dohadujeme len na jednom ďalšom stretnutí a ak budú chcieť po ňom ešte ďalšie, ozvú sa a dohodneme sa. S inými si zas dohodneme vopred predpokladanú dĺžku koučovacieho projektu - to znamená počet stretnutí, za ktoré by sa klient chcel dopracovať k svojmu cieľu.
 • Koľko koučing stojí?
  150 eur za sedenie, ktoré trvá cca 75 minút. Môže to však byť aj trochu inak - závisí to od dĺžky koučovacieho projektu (teda od počtu sedení), aj od konkrétnej situácie. Pri viacerých sedeniach klientom niekedy dávam zvýhodnenú cenu a tiež mám pár tzv. charitatívnych klientov, ktorých koučujem za iných podmienok. V každom prípade sa mi ozvite, ak máte záujem. Mám nádej, že sa dohodneme. :)
 • Čo znamená "certifikovaná" koučka?
  Kouč je zatiaľ u nás neregulovaná profesia, takže si na vizitku môže ktokoľvek napísať, že je kouč. Bohužiaľ. Existuje však Medzinárodná federácia koučov (International Coaching Federation). Tá ako jediná oficiálna asociácia celosvetovo udeľuje koučom akreditácie, resp. certifikácie. Certifikáciu dostane len ten kouč, ktorý: 1. prejde dlhodobým kvalitným školením v akreditovanom školiacom centre, kde musia učiť tí najskúsenejší kouči, ktorí sami prešli niekoľkými úrovňami akreditácie tejto federácie. 2. úspešne zloží teoretické aj praktické záverečné skúšky. 3. má odkoučovaný potrebný počet hodín s reálnymi ľuďmi. Medzinárodná koučingová federácia a ňou certifikovní kouči by sa mali riadiť jasnými etickými a profesionálnymi pravidlami koučingu. Tiež by sa neustále mali ďalej vzdelávať v odbore a zväčšovať svoju prax. Koučingový certifikát som získala v roku 2017 v českom Koučink Centre pod vedením renomovaných koučov Michala Ondráčka a Jiřího Kunčara. Jirka má najvyššiu možnú medzinárodnú koučingovú certifikáciu a Michal sa učil od a neskôr aj spolupracoval so samotným krstným otcom koučingu Timothy Gallweyom. S Michalom mávam aj ďalšie mentoringové stretnutia. V posledných rokoch som prešla tiež mnohými ďalšími koučingovými vzdelávaniami, doma aj v zahraničí a naďalej sa vzdelávam. Zároveň som absolvovala intenzívny akreditovaný dvojročný výcvik pre pomáhajúce profesie v systemickej psychológii podľa modelu Virginie Satirovej.
 • Ako si môžeme dohodnúť koučing?
  Môžete mi napísať a dohodneme si termín. Ak je pre Vás koučing nový, môžeme si najprv nezáväzne zavolať, aby ste sa mohli pýtať, navnímať, ako sa Vám so mnou komunikuje. Tak si môžete overiť a neskôr v kľude zvážiť, či chcete do procesu koučingu so mnou vstúpiť.

Kto ťa kurzom prevedie?

foto (24)_edited.jpg
Tri odborníčky, ženy, mamy. Veríme, že skvelé veci vznikajú prepojením tých správnych ľudí - ich energie, skúseností a know-how. Preto sme sa rozhodli urobiť tento kurz spolu. Už roky úspešne  spolupracujeme a naviac sme si aj ľudsky skvele sadli.

Federika Plesník, expertka na kariérny koučing a mentoring špeciálne pre ženy a Pracujúce mamy, organizácia, ktorá sa ako prvá na Slovensku venuje tomu, aby si pracujúce mamy a firmy viac rozumeli.
O nás

Niečo viac o nás alebo prečo
téme pracujúcich mám rozumieme

Federika Plesník

foto (22)_edited_edited.jpg
 • Som certifikovaná koučka, mentorka, lektorka
   

 • Mama skvelého syna
   

 • 4 roky vediem vlastné semináre o nájdení si ideálnej práce, ktorých sa už zúčastnilo takmer tisíc ľudí, z toho väčšinou ženy (od stredoškoláčiek po šestdesiatničky)
   

 • Viedla som už stovky hodín platených individuálnych konzultácii so ženami ohľadom ich života a práce
   

 • Mám 14-ročné skúsenosti z manažmentu
  (7 rokov som žila v Anglicku, 6 rokov som potom na Slovensku pracovala ako riaditeľka známeho vydavateľstva)

   

 • Rozumiem ako rozmýšľajú zamestnávatelia aj zamestnanci
   

 • Viem, ako pracovať s ľudským potenciálom
   

 • Rozumiem aj našej ženskej psychológii (aj vďaka psychologickému výcviku, ktorým som prešla)
   

 • Verím (a moja prax so ženami mi to aj opakovane potvrdzuje), že každá žena môže mať prácu, v ktorej je spokojná!

Terézia Miháliková

 • Som spoluzakladateľka organizácie Pracujúce mamy, ktorej hlavným mottom je, aby si firmy a mamy lepšie rozumeli.
   

 • Projektová manažérka s dlhoročnými HR skúsenosťami
   

 • Mama 2 dievčat
   

 • Mám za sebou 6 ročnú reťazovú materskú a rozumiem mamám, ktoré sa vracajú späť do práce po materskej
   

 • Organizujem a moderujem webináre a iné vzdelávacie aktivity, ktoré súvisia s návratom do práce po materskej dovolenke. Za posledné 2 roky sa ich zúčastnilo viac ako 400 žien
   

 • Verím, že mať súčasne rodinu a kariéru je niečo úplne normálne, jedno nemusí byť na úkor druhého

foto (26)_edited_edited.jpg

Patrícia Hirschnerová

foto (20)_edited.jpg
 • Som tá druhá spoluzakladateľka Pracujúcich mám
   

 • Mama 2 krásnych detí, ktorá čerstvo po druhom pôrode dostala ocenenie Forbes 30 pod 30
   

 • Pomáham firmám a mamám, aby si našli spoločnú reč. Mnohé firmy totiž chcú, ale nevedia AKO so svojimi zamestnankyňami na materskej komunikovať
   

 • Deti ma naučili byť “výskumníčkou”, stále sa pýtať PREČO a ako veci môžu fungovať lepšie
   

 • Pre firmy robím poradenstvo a vzdelávanie manažmentu a tiež vzdelávam ich "mamičky", ktoré čaká návrat do práce
   

 • Mojimi webinármi a workshopmi prešlo viac ako 300 ľudí. Od rádových zamestnankýň po vysokých riaditeľov
   

 • Moje 6 ročné skúsenosti z prostredia medzinárodného obchodu mi ukázali, ako dobre to môže fungovať aj na Slovensku
   

 • Verím, že žena môže byť milujúca matka, ktorá si zároveň užíva svoju prácu bez pocitov viny. Rada sa s tebou podelím, ako na to

Objednať

Prečo sa ti kurz oplatí

Ak si vďaka tomuto kurzu nájdeš novú prácu čo i len o mesiac rýchlejšie ako bez kurzu, náklady na kurz sa ti hneď vrátia. 


Ak si vďaka kurzu
vyjednáš o 100 Eur vyšší plat mesačne, cena kurzu sa ti vráti za pár mesiacov a potom si už v čistom pluse, takže ti kurz peniaze nevezme ale prinesie! O vyššom sebavedomí a skvelom pocite nehovoriac :)


Môžeš si teraz kúpiť zopár topánok a oblečenia, či ísť na víkend na výlet, alebo môžeš investovať túto sumu do kurzu, ktorý ti pomôže nájsť
zmysluplnú prácu a spokojnejší život na celé roky. 

Keď už mám dávať svoje dieťa
do škôlky či k opatrovateľke,
tak pre prácu, ktorá za to stojí!

Kurz ŠTANDARD

Image on Mac Moniter
Pretty businesswoman smiles at the camera while sitting at her desk in front of the comput

SÚČASŤOU KURZU JE:

Cena za 14 týždňov našej podpory, video lekcíi, nových informácií, techník a materiálov 

Audiozáznamy
na stiahnutie z prednášok

4x online stretnutie OTÁZKY A ODPOVEDE s lektorkami

Prístup na 1 rok do špeciálnej Facebookovej skupiny

2x prístup k špeciálnym bonusom

1x online stretnutie S PRÁVNIČKOU

Akčné výzvy a súťaže s výhrami v hodnote 700 Eur


 

390 Eur

Platbu je možné rozdeliť na 2-3 splátky.

Viac info nájdeš v sekcii s častými otázkami nižšie. 

Kurz PRÉMIUM

Image on Mac Moniter
Smiling adult daughter listening to older mother, talking, sitting on cozy couch at home,

SÚČASŤOU KURZU JE:

Cena za 14 týždňov našej podpory, video lekcíi, nových informácií, techník a materiálov 

Audiozáznamy
na stiahnutie z prednášok

4x online stretnutie OTÁZKY A ODPOVEDE s lektorkami

Prístup na 1 rok do špeciálnej Facebookovej skupiny

2x prístup k špeciálnym bonusom

1x online stretnutie S PRÁVNIČKOU


Akčné výzvy a súťaže s výhrami v hodnote 700 Eur

2 x 45 minutové individuálne online konzultácie (koučing a mentoring) s Federikou Plesník
v hodnote 200 eur

Konzultácie je možné využiť počas kurzu a platia ešte 6 mesiacov po skončení kurzu
VYPREDANÉ

Počet zostávajúcich miest: 0

Platbu je možné rozdeliť na 2-3 splátky.

Viac info nájdeš v sekcii s častými otázkami nižšie. 

Balíčky

Kurz začína už 15.3.2023
Prihlasovanie do kurzu končí 14.3. o 12:00 (obed) 

Mother and Daughter

Keď sa mama stane spokojnejšou,
stane sa spokojnejšou celá rodina.
Investovaním do seba pomáhame
nielen sebe, ale aj druhým. 

Stále váhaš?
gold stamp wax_edited_edited.png

100%
GARANCIA
vrátenia peňazí


Vieme, že to, čo ti ponúkame, funguje.

Ak však s nami prejdeš celý kurz a urobíš všetky úlohy, ale nepomôže ti to a tvoj život sa nezlepší, vrátime ti všetky peniaze. 

 
Časté otázky a naše odpovede na ne
 • Čo je koučing?
  Koučing je efektívny spôsob učenia sa a zlepšovania sa. Je to účinná forma osobnostného a profesionálneho rozvoja. Ak to zjednoduším, je to forma rozhovoru klienta s koučom, kde kouč sa klienta pýta rôzne otázky a reflektuje na to, čo klient hovorí. Kouč v rozhovore sprevádza klienta s cieľom, aby si klient v sebe našiel tie riešenia a odpovede, ktoré sú preňho tie najlepšie. No dobre, a prečo je to také efektívne? Opäť zjednodušene, preto ako fungujú naše mozgy a telá. Ak nad niečím rozmýšľame sami v duchu, aktivujú sa nám určité časti mozgu. Ak sa o tom začneme s niekým rozprávať, pridajú sa ďalšie a preto sme často v rozhovore schopní prísť na nové veci, na ktoré by sme sami neboli prišli. A keď je ten rozhovor naviac vedený dobrým koučom, tak sa zapojí ešte viac "častí" a klient zrazu príde na také odpovede, také riešenia a také kroky, ku ktorým by sa sám alebo bežnými rozhovormi nebol dopracoval. Alebo ak aj áno, trvalo by mu to väčšinou dlhšie ako pomocou koučingu. Ak vieme, že takto fungujeme ako ľudia, tak potom ísť na koučing nie je hanba. Práve naopak, neísť na koučing môže byť niekedy škoda. Vzťah kouča a koučovaného klienta je vždy rovnocenný, rešpektujúci. Koučing sa deje v prostredí bezpečia, diskrétnosti, akceptácie a otvorenosti.
 • Aký je rozdiel medzi koučom, trénerom, psychológom, mentorom, lektorom či poradcom?
  Tréner/ mentor/ lektor - niekto, kto je v určitej oblasti odborník a preto môže v danej oblasti trénovať a viesť menej skúsených. Je to v podstate učiteľ, ktorý svojim žiakom či zverencom hovorí alebo predvádza čo a ako môžu robiť preto, aby sa v danej oblasti zlepšovali. Psychológ / Psychoterapeut - vysokoškolsky vzdelaný terapeut, ktorý stanovuje diagnózu, pátra po jej príčine (často v minulosti človeka) a stanovuje proces liečby (aj keď bez liekov, keďže tie môže predpisovať len psychiater). Poradca - odborník s veľkým prehľadom v nejakej oblasti (finančnej, hypotekárnej, výživovej apod.), ktorý na základe svojej expertízy radí ľuďom, ktorí sa v danej oblasti tak dobre nevyznajú. Kouč - sprievodca klientov v sebarozvoji a hľadaní riešení, ktorý im neradí, nehovorí, čo majú robiť, nesúdi ich. Kedže v slovenčine nemáme vhodný ekvivalent, často sa koučing mylne zamieňa s trénovaním alebo školením. Kouč však nie je ničím z vyššie uvedených rolí. Kouč pomáha prostredníctvom procesu koučingu (teda rozhovorom a najmä presne kladenými otázkami) klientom vidieť možnosti, pomáha im zvyšovať ich sebedôveru a motiváciu. Koučing sa zameriava prevažne na prítomnosť a budúcnosť. Ja vo svojej práci striedam a kombinujem role koučky, mentorky a lektorky. Mentorkou viem byť vďaka mojim skúsenostiam a vedomostiach v konkrétnych oblastiach - napríklad v oblasti manažmentu (preto v práci s manažérmi/kami rada kombinujem koučing aj mentoring podľa situácie a potreby). Tiež klientom/kám mentoringovo pomáham, keď im vysvetľujem a ukazujem akými spôsobmi si môžu efektívne hľadať prácu, ako si urobiť životopis, ako uspieť na pohovore, ako vyjednávať, ako asertívne komunikovať. Lektorkou som, keď vediem skupinové workshopy a školenia napr. o jednotlivých vyššie spomenutých zručnostiach alebo o tom ako si nájsť pre seba ideálnu prácu.
 • Aké témy sú vhodné na koučing?
  Akékoľvek! :)
 • Kedy Vám koučing môže pomôcť?
  V prvom rade, ak sami chcete. Ak sa chcete mať inak, lepšie a ste pripravení na tom pracovať formou otvoreného rozhovoru s koučom/kou. Koučing je vo všeobecnosti efektívny spôsob učenia sa a zlepšovania sa. Takže keď sa chcete zlepšovať v akejkoľvek situácii či oblasti, koučing Vám vie pomôcť. Príklady situácii, s ktorými za mnou chodia klienti/tky (vyberám len niekoľko, možností je nekonečne): Ak ste zaseknutí v nejakej situácii či probléme, ale neviete presne ako to vyriešiť. A možno už aj pochybujete, či sa to vôbec vyriešiť dá. A pritom by ste tak chceli! Ak ste na životnej či pracovnej križovatke - teda rozhodujete sa medzi rôznymi alternatívami. Ak v sebe nosíte otázku, ale neviete si na ňu odpovedať. Ak túžite po zmene. Ak máte ciele, sny, plány a chcete ich plniť. Ak čelíte výzvam doma, v práci, či v športe a chcete ich čo najlepšie zvládnuť. Ak by ste chceli byť sebeistejší, spokojnejší. Ak potrebujete naplánovať a úspešne zrealizovať nejaký komplexný projekt. Ak ste v dlhodobom strese, či dlhodobo unavení a chcete z toho von. Ak Vás čaká dôležitý/náročný rozhovor či situácia a chcete sa na ne pripraviť. Koučing pomáha zapájať a prepájať rôzne časti mozgu a tela tak, aby si klienti jasne sformulovali čo v danej situácii pre seba potrebujú. Pre viac príkladov, ako Vám koučing môže pomôcť si môžete prečítať referencie od mojich klientov a klientiek.
 • Kde a akou formou koučing prebieha?
  Koučujem buď osobne, alebo online video hovorom, alebo telefonicky (audio hovorom). Pre osobný koučing mám priestory v Karlovej vsi v Bratislave, ale po dohode viem prísť aj na iné miesto. S niektorými ľuďmi sa počas koučingov prechádzame v parku, okolo jazera, či v lese. Záleží teda na osobnej preferencii každého človeka, ja som flexibilná. Veľa klientov preferuje online koučing a najviac formou audio hovoru. Jednak sa tak ľahšie časovo zladíme a druhak je to pre mnohých príjemnejšie. Počas audio koučingu sa totiž môžu plne sústrediť na svoje myšlienky, nepozerajú do monitoru a naviac pritom môžu byť napríklad aj doma v pyžame a robiť si poznámky v posteli :) Koučing formou audio alebo video hovoru je rovnako efektívny ako osobný koučing, pre mnohých dokonca efektívnejší. Je to vec osobnej preferencie. Niekedy to s klientmi aj striedame.
 • Ako dlho koučing trvá?
  Jedno "sedenie" so mnou trvá obvykle 75min. Novým klientom ponúkam pred prvým stretnutím bezplatný nezáväzný cca 10 minútový telefonát, počas ktorého sa môžeme porozprávať o procese spolupráce, môžu sa ma spýtať, čo potrebujú, aby si overili, či im to sedí a chceli by so mnou ísť do platenej spolupráce. Počet sedení, ktoré klient potrebuje alebo chce je čiste individuálny. S niektorými klientmi sa dohadujeme len na jednom ďalšom stretnutí a ak budú chcieť po ňom ešte ďalšie, ozvú sa a dohodneme sa. S inými si zas dohodneme vopred predpokladanú dĺžku koučovacieho projektu - to znamená počet stretnutí, za ktoré by sa klient chcel dopracovať k svojmu cieľu.
 • Koľko koučing stojí?
  150 eur za sedenie, ktoré trvá cca 75 minút. Môže to však byť aj trochu inak - závisí to od dĺžky koučovacieho projektu (teda od počtu sedení), aj od konkrétnej situácie. Pri viacerých sedeniach klientom niekedy dávam zvýhodnenú cenu a tiež mám pár tzv. charitatívnych klientov, ktorých koučujem za iných podmienok. V každom prípade sa mi ozvite, ak máte záujem. Mám nádej, že sa dohodneme. :)
 • Čo znamená "certifikovaná" koučka?
  Kouč je zatiaľ u nás neregulovaná profesia, takže si na vizitku môže ktokoľvek napísať, že je kouč. Bohužiaľ. Existuje však Medzinárodná federácia koučov (International Coaching Federation). Tá ako jediná oficiálna asociácia celosvetovo udeľuje koučom akreditácie, resp. certifikácie. Certifikáciu dostane len ten kouč, ktorý: 1. prejde dlhodobým kvalitným školením v akreditovanom školiacom centre, kde musia učiť tí najskúsenejší kouči, ktorí sami prešli niekoľkými úrovňami akreditácie tejto federácie. 2. úspešne zloží teoretické aj praktické záverečné skúšky. 3. má odkoučovaný potrebný počet hodín s reálnymi ľuďmi. Medzinárodná koučingová federácia a ňou certifikovní kouči by sa mali riadiť jasnými etickými a profesionálnymi pravidlami koučingu. Tiež by sa neustále mali ďalej vzdelávať v odbore a zväčšovať svoju prax. Koučingový certifikát som získala v roku 2017 v českom Koučink Centre pod vedením renomovaných koučov Michala Ondráčka a Jiřího Kunčara. Jirka má najvyššiu možnú medzinárodnú koučingovú certifikáciu a Michal sa učil od a neskôr aj spolupracoval so samotným krstným otcom koučingu Timothy Gallweyom. S Michalom mávam aj ďalšie mentoringové stretnutia. V posledných rokoch som prešla tiež mnohými ďalšími koučingovými vzdelávaniami, doma aj v zahraničí a naďalej sa vzdelávam. Zároveň som absolvovala intenzívny akreditovaný dvojročný výcvik pre pomáhajúce profesie v systemickej psychológii podľa modelu Virginie Satirovej.
 • Ako si môžeme dohodnúť koučing?
  Môžete mi napísať a dohodneme si termín. Ak je pre Vás koučing nový, môžeme si najprv nezáväzne zavolať, aby ste sa mohli pýtať, navnímať, ako sa Vám so mnou komunikuje. Tak si môžete overiť a neskôr v kľude zvážiť, či chcete do procesu koučingu so mnou vstúpiť.

Urob ešte dnes prvý krok na ceste
za spokojnejším životom.

Tešíme sa už na teba v kurze!

Referencie
Kde ste nás už mohli vidieť a počuť
tvnoviny.jpeg
Mask Group.png
rtvs_logoCropped_edited.jpg
329cctyzdenciernacmyk.jpg
slovensko.png
forbes-logo-gray 1.png
radio-fm-logo.png
ab6765630000ba8a8de255766a03142944def2c2.jpeg
aj ty v it logo.png
stiahnuť (1).png
blue transparent@2x.png
mama gang logo.jpeg
logopontis.png
nexteria-new.png
logo_ibr_2020_v2.png
human_inside.png
JobSpoTT-logo-1.png
Kde ste nás už mohli vidieť a počuť
rtvs_logoCropped_edited.jpg
Tv Joj logo.png
mama gang logo.jpeg
ab6765630000ba8a8de255766a03142944def2c2.jpeg
329cctyzdenciernacmyk.jpg
forbes-logo-gray 1.png
Mask Group.png
slovensko.png
radio-fm-logo.png
aj ty v it logo.png
blue transparent@2x.png
logopontis.png
logo_ibr_2020_v2.png
stiahnuť (1).png
nexteria-new.png
human_inside.png
JobSpoTT-logo-1.png
Čo napísali účastníčky predošlých kurzov
Screenshot 2022-05-06 at 22.49.55.png
Screenshot 2022-06-21 at 14.10.20.png
Screenshot 2022-03-27 at 15.22.39.png
Screenshot 2022-03-30 at 09.43.55.png
Screenshot 2022-04-01 at 12.18.21.png
Screenshot 2022-04-13 at 10.18.08.png
Screenshot 2022-04-21 at 11.00.57.png
Screenshot 2022-04-22 at 14.44.15.png
Screenshot 2022-04-24 at 19.44.54.png
Screenshot 2022-04-26 at 20.06.42.png
Screenshot 2022-04-24 at 15.18.39.png
Screenshot 2022-04-01 at 12.30.19.png
Screenshot 2022-04-07 at 21.45.53.png
Screenshot 2022-04-02 at 14.55.45.png
Screenshot 2022-04-05 at 21.22.09.png
Screenshot 2022-04-13 at 15.04.05.png
Screenshot 2022-04-28 at 12.49.24.png
Screenshot 2022-05-01 at 19.45.10.png
Screenshot 2022-04-11 at 16.07.27.png
Screenshot 2022-04-11 at 16.07.17.png
Screenshot 2022-04-20 at 23.59.29.png
Screenshot 2022-06-21 at 09.34.43.png
Screenshot 2022-05-09 at 11.31.27.png

Ďalšie referencie

"Po 3 mesiacoch kurzu viem, čo v práci chcem a potrebujem. Viem, čo ma baví a čo viem ponúknuť. "

 

"Našla som si opäť čas na seba. Našla som seba. Pretože som seba nedávala (vždy) na prvé miesto. Vďaka tomuto kurzu som si prešla aj „cestou do minulosti“, poučila som sa z dobrých aj zlých skúseností a rozhodnutí. Všetko mi teraz zapadá do tej pomyselnej skladačky. Viem sa za seba postaviť a som na seba hrdá, čo som predtým až tak nebola.
Dámy, veľmi pekne vám ďakujem za tento kurz. Bola to neskutočná jazda. 
Ten formát ste premakali. Tým, že mám rada kontakt s ľuďmi, tak mi osobné stretnutia chýbali. Ale ak by to prebiehalo prostredníctvom stretnutí, tak by som sa pravdepodobne nemohla zúčastniť. Videami, podporou na Facebooku, Zoom callmi ste vynahradili ten osobný kontakt. Nemám pocit, že by mi niečo uniklo."
Katarína Hrivnáková Čermáková

“Kurz mi priniesol obrovské zmeny v mojom sebavedomí.”

"Cítila som, že pokiaľ sa do kurzu neprihlásim, budem to neskôr ľutovať, že som nevyužila možnosť niekam sa posunúť. Preto som si jednoducho doslova prikázala , že choď do toho! A dobre som urobila.
Už vďaka pár lekciám kurzu som spoznala spoznala samu seba viac ako za doterajší život; dokázala som svoje nedokonalé JA konečne prijať a získala som po dllllhej dobe konečne pocit, že som úplne normálna; zlepšujem sa v asertívnej komunikácii s rodinou a okolím; pochopila som, že vystúpiť z komfortnej zóny je úplne normálne a dokonca niekedy nevyhnutné na to, aby som sa niekam posunula; ujasnila som si, čo mi na predchádzajúcom zamestnaní prekážalo a prečo. 

Kurz mi priniesol obrovské zmeny v mojom sebavedomí. Som nesmierne rada, že som na tento kurz natrafila, a vrelo ho odporúčam všetkým mamám, ktoré sa na svojej kariérnej ceste stratili a potrebujú sa nájsť, alebo sa zasekli/vyhoreli a potrebujú sa znovu rozbehnúť iným/tým správnym smerom, či jednoducho hľadajú životnú rovnováhu medzi prácou a rodinou.
 
Robte ďalej to, čo robíte, lebo to robíte úžasne a takýto kurz je pre mnohé (nielen) mamy nesmierne prínosný, ak nie doslova nutný." 😊

Zuzana Jendrichovská

“Mám jasné predstavy, čo chcem a čo nechcem robiť a nebojím sa o tom rozprávať.”

"Vďaka kurzu som si uvedomila, aká práca ma napĺňa a čo chcem v tomto období môjho života robiť.  Spoznala som samu seba a zistila som, v čom som dobrá aj od mojich známych.
Dozvedela som sa, ako má vyzerať ten správny, funkčný životopis a motivačný list. Viem, že môžem a mám na to právo, komunikovať so svojim zamestnávateľom o podmienkach, za ktorých budem spokojná v práci ja a bude spokojná aj moja rodina.
Cítim sa oveľa viac sebavedomá. Mám jasné predstavy, čo chcem a čo nechcem robiť, a nebojím sa o tom rozprávať. Naučila som sa pomenovať to, čo mi dala materská. 

Ďakujem Vám, dámy, Federika, Terka, Patrícia, za to, aké ste, že bojujete za to, aby ženám a matkám na Slovensku sa žilo lepšie a dôstojnejšie, aby sa cítili doceňované a vážené."

Gosia Kotulič

“Cítim sa pevne zakotvená vo svojich hodnotách, presvedčená o svojej cene a schopnostiach sebaprezentácie. Robím to, v čom som dobrá, ako si to sama "nakreslím” a kedy mi to vyhovuje."

"Pred kurzom som veľmi intenzívne rozmýšľala či odídem z práce ešte vo výpovednej dobe, alebo "sa kusnem" a uvidím neskôr. Ani o jednej z týchto možností som nebola úplne presvedčená. Cítila som sa zaseknutá medzi buď a alebo a žiadnu alternatívu som pred sebou nevidela. Keď na mňa na FB "vyskočila" upútavka na tento kurz, bolo to pre mňa jasné znamenie. Mám rada, keď sa veci dejú a toto bol pre mňa prvotný impulz.
 
V práci som dala výpoveď, veľmi rýchlo som pochopila, že náplň, ani forma mi nevyhovuje. Utriedila som si priority, nabrala odvahu a otvorene komunikovala ako si predstavujem ideálnu prácu nielen svojmu okoliu, ale aj na pohovoroch. Robím to, v čom som dobrá, ako si to sama "nakreslím" a kedy mi to vyhovuje.
 
Veľmi ďakujem, že som mohla byť súčasťou tohto kurzu. Ďakujem nielen vám Federika, Paťka, Terka za skvelú prípravu a prevedenie, ale aj všetkým vám, ktoré ste zdieľali svoje príbehy a nimi ma inšpirovali. Vďaka posledným týždňom s vami sa cítim pevne zakotvená vo svojich hodnotách, presvedčená o svojej cene a schopnostiach sebaprezentácie a verím, že tieto poznatky nezapadnú prachom, ale budem ich využívať ďalej. A čo ma najviac teší je, že moja dcéra bude mať iný vzor mamy, mamy, ktorá nemusí byť perfektná, stačí, že je dosť dobrá.

Myslím, že ste týmto kurzom ovplyvnili nielen veľa žien, ale aj ich partnerov a deti. Ďakujem."

Jana Kekeliová

“Kurz ma nakopol, aby som nestagnovala a bola proaktívna.”

"Do kurzu som išla s veľkou zvedavosťou:). Predstava mať uspokojivú prácu kombinovateľnú s rodinou ma nadchla. Kombinácia motivačných prvkov (načasovanie lekcií, forma akou boli prezentované, jednoduchý prístup k informáciám, príspevky na FB, podporná skupina a súťaže), výborne fungovala a zabezpečila pomerne hladké napredovanie.

Kurz ma nakopol, aby som nestagnovala a bola proaktívna. Donútil ma vytvoriť si priestor pre sebarozvoj, ktorý som už veľmi potrebovala. Pomohol mi pomenovať veci, ktoré som tušila, ale nedokázala verbalizovať a dodal mi istotu, že materská a materstvo nemusia byť v pracovnom živote handikepom. Za obrovský prínos považujem veľké množstvo praktických tipov a konkrétnych návodov ako vysnívanú prácu nielen nájsť, ale aj získať.

Celkovo to bola super jazda, ktorá prekonala moje očakávania."

Jana Salkovská

“Dokážem efektívne komunikovať. Uvedomujem si svoju hodnotu a vďaka tomu už nesedím v kúte, ale dokážem sa aktívne podieľať na veciach, ktoré ma zaujímajú.”

"Do kurzu som išla s tým, že vlastne neviem, čo chcem po skončení rodičáku robiť a veľmi to túžim zistiť. Mala som pocit, že vlastne dokopy ani nič nemôžem budúcemu zamestnávateľovi ponúknuť, že dokopy nič neviem a vôbec celkovo tie predstavy o budúcej práci boli veľmi hmlisté.
Na začiatku som nemala vôbec žiadnu predstavu, čo by som mohla robiť.
Teraz mám hneď niekoľko nápadov, ktorou cestou by som sa mohla uberať a pracujem na tom, aby som ich mohla zrealizovať, keď mi skončí rodičovská dovolenka.
Zistila som:
1. že nemusím byť nutne odborník (od malička som v takej viere výchovávaná), a že je okej vedieť z každého niečo
2. že je pre mňa ideál ísť cestou part-time jobov, kľudne aj na vlastnú päsť
3. že sa nemusím báť osloviť aj cudzích ľudí, keď ma niečo úprimne zaujíma 

Samozrejme, tých zistení je oveľa viac, ale tieto sú pre mňa najpodstatnejšie. Prekonala som svoj najväčší strach - kúpili sme druhé auto a šoférujem. Zatiaľ medzi dedinami, ale na to, že som nešoférovala od 18-ky, som spokojná. Dokážem efektívne komunikovať. Uvedomujem si svoju hodnotu a vďaka tomu už nesedím v kúte, ale dokážem sa aktívne podieľať na veciach, ktoré ma zaujímajú. Je toho veľa v rôznych oblastiach, sama som prekvapená, ako veľmi ma kurz zasiahol.
Ženy, ĎAKUJEM - a to nielen našim skvelým lektorkám, ale aj ostatným ženám v skupine za podporu a zdieľanie." 🙂 

Pavli Grančayová

“Vďaka kurzu som nadobudla pokoj a mám nesmierny pocit slobody.”

"Som šťastná, že som sa mohla lepšie spoznať, objaviť svoje kariérne kotvy. Zistiť, koľko veľa talentov vlastne mám a vďaka kurzu znovuobjaviť svoje dary a talenty, svoju hodnotu. Veľmi mi pomohlo, že sa postupne učím umlčiavať svojich vnútorných sabotérov a nedať priestor myšlienkam proti samej sebe. Tie ma niekedy doslova ničili. Teším sa, že na pohovor do práce môžem prísť sebavedomá, pripravená a s vedomím, čo chcem a do čoho sa dotlačiť nedám.

Vďaka kurzu som nadobudla pokoj. Som spokojná, tam kde som a s tým, čo mám. Hoci sa mi veci v živote nie vždy vyvíjajú tak ako by som chcela, alebo ako som si ich naplánovala, zisťujem, že všetko je ako má byť a vďaka tomu mám nesmierny pocit slobody. Teší ma, že mám tak veľa inšpiratívnej literatúry zameranej na sebarozvoj, z ktorej budem ešte dlho čerpať."

Vierka Micháliková

“Zistila som, že materská sa dá odkomunikovať aj úplne inak ako hendikep.”

"Keď som sa prihlasovala do kurzu, mala som nízke sebavedomie, nepoznala som svoju hodnotu a materskú som brala ako hendikep, ktorý mi istotne zatvorí nejedny dvere. Kurz prišiel pre mňa vo veľmi ideálnom čase a tak som si prekážkou bola iba ja sama a moje kritické myslenie.
Za tri mesiace som zažila množstvo aha momentov a objavila kopu zaujímavých tém.

Začala som si omnoho viacej veriť, zistila som, že materská sa dá odkomunikovať aj úplne inak ako hendikep a odnášam si fúru tipov a trikov ako sa predať a ako naformulovať aj moje priania. Zistila som, že nie som úplný mimozemšťan a že tak ako to mám ja, to má aj mnoho ďalších a že je to úplne v poriadku. Rovnako v poriadku je mať iný názor, ísť inou cestou a nemusieť vždy všetkým vyhovieť. Vďaka Vám milé lektorky a vďaka aj Vám milé moje spoluúčastníčky."

Lea Ungerová

“Kurz mi pomohol prehodnotiť, čo ma naozaj v živote robí spokojnou a šťastnou.”

"Do kurzu som išla v stave pred vyhorením... cítila som sa, že vo všetkom zlyhávam. Že akoľkovek sa snažím, všetko sa mi vymyká z pod kontroly. Chcela som "byť dokonalá vo všetkých roliach". V roli matky, manželky, dcéry, kamarátky, zamestnankyne.

Kurz mal pre mňa zásadný vplyv. Hoci už končí, ja vnímam, že som stále na ceste, na ktorú som vykročila na začiatku kurzu. Videolekcie sú tak nabité cennými informáciami, že som vďačná za priestor na ich dopozeranie aj po skončení kurzu. Udržať tempo bolo pre mňa náročné, ale vďaka podpore lektoriek a skupinky som to nevnímala ako zlyhanie, práve naopak. Uvedomila som si, že každá to máme inak, každá sa nachádzame v inej životnej situácií a každá ide svojou jedinečnou cestou za sebapoznaním a hľadaním spokojnosti. Mojim cieľom nebolo nájsť na konci kurzu "Dream job".
Ja som potrebovala nájsť samú seba - uvedomiť si svoju jedinečnosť. A myslím, že som na tej správnej ceste k splneniu si cieľa. Kurz mi pomohol "upratať si pohľad" na dôležitosť spomalenia k podávaní výkonov, či už v práci, ale aj doma. Pomohol mi prehodnotiť, čo ma naozaj v živote robí spokojnou a šťastnou. Čo v skutočnosti znamená povedať o sebe, že som v živote alebo v práci spokojná. V mene celej našej rodinky, ďakujem za tento kurz!!!"

Zuzana Hurtuková
"Kurz mi veľmi pomohol spoznať samu seba, svoje potreby, svoje silné stránky. Zistila som, že sú aj takí aj onakí ľudia, a moja silná introvertnost je v poriadku, aj keď je mi to niekedy ľúto.

Keďže nie som veľmi zdatná v komunikácii, tak formulácie, postupy ako komunikovať svoje požiadavky, plat, materskú, nesúhlas predstavujú pre mňa veľmi potrebné, konkrétne návody. Veľmi ma zaujala asertívna komunikácia, myslím, že toto sa zíde v každodennom živote, nielen v práci.
Za najväčší posun však považujem zmenu v nastavení mojej mysle od "nič neviem, nemám na to" ku "poznám svoju sebahodnotu, viem byť prínosom", stačí nájsť ľudí, ktorí to ocenia.
Páčilo sa mi, že ste boli k dispozícii, keď mal niekto nejaké otázky v komentároch alebo na Zoome. Tá interaktivita bola asi takou naj pridanou hodnotou, že to nebol len taký ten kurz, ktorý niekto nahral a ďalej predával bez osobnej podpory. Ako druhé veľké pozitívum hodnotím tú vzájomnú podporu vo FB skupine medzi ženami."

Zuzana Orolínová

“Veľmi ste mi pomohli ujasniť si, kto som.”

"Práca, ktorú som robila ma celkom bavila, ale podmienky boli katastrofa. Po skončení materskej sa tam už vrátiť nechcem. Začínala som sa zamýšľať nad tým, čo ďalej. Čo by som chcela robiť, čo by ma bavilo, ako a v čom si rozšíriť obzory a hlavne ako to spojiť s rodinou (už nechcem byť v práci 9 hodín denne a počúvať nadriadených, že prečo mám menej nadčasov ako kolegyne). Vtedy som na nete natrafila na tento kurz a povedala som si, že to skúsim.
Ďakujem vám veľmi pekne, že som mohla byť súčasťou tohto kurzu. Veľmi ste mi pomohli ujasniť si kto som a priblížiť sa k tomu, aby som zistila čomu sa chcem venovať po skončení rodičovskej. 
Naučila som sa veľa o sebe. Dozvedela som sa veľa nových a zaujímavých veci. Rozšírila som si obzory. A hlavne spoznala veľa inšpiratívnych ľudí."

Zuzana Martiniaková

“Kurz mi pomohol dostať ucelenú predstavu. Bola to super jazda, na ktorú by som bez váhania opäť naskočila!”

"Väčšinu tém som už čiastočne v sebe riešila, ale až kurz mi pomohol dostať ucelenú predstavu. Zároveň vedomosť, že daný týždeň je venovaný konkrétnej téme mi umožnil sa plne na tému sústrediť a všetky informácie vstrebať. Nemala som priestor a ani potrebu preskakovať z jednej témy na druhú, keďže som vedela, ze znovu tu ten čas na ďalšie témy bude v nasledujúcich týždňoch.
Každý piatok hneď ráno som sa tešila na ďalší email s novými videami.

Počas kurzu som si presla obdobím, kedy som si povedala, ze ak niečo chcem skúsiť a je to dosiahnuteľné a nikoho tym negatívne neovplyvňujem, tak to proste vyskúšam. Nie je čo stratiť, jedine čas, kedy sa k myšlienke dookola vraciam a špekulujem, či by to predsa len nejako nešlo spraviť/skúsiť.
Ďakujem vám, bola to super jazda, na ktorú by som bez váhania opäť naskočila!"

Zuzana Lesniewski

“Kurz mi dal skvelú možnosť pripraviť sa na veci súvisiace s hľadaním práce a celkovo má skvelý dopad aj na súkromný život.”

"Chcem sa vám veľmi poďakovať, celý kurz ďaleko predčil moje očakávania. Pomohol mi pomenovať si veci, ako čo mám a potrebujem. Dal mi skvelú možnosť pripraviť sa na veci súvisiace s hľadaním práce. A celkovo má skvelý dopad aj na súkromný život. 🙂 
Samozrejme, mnohé nadobudnuté znalosti z kurzu bude chcieť ešte si pripomínať a pracovať na nich, aby som to zvládala s ľahkosťou, ale je to na dobrej ceste. 
Celý koncept kurzu ste navrhli skvele.👍 Aj tie sútaže a výzvy boli parádnou motiváciou, ako sa zamerať na dôležité veci. Vďaka aj za vaše osobné skúsenosti, zdieľania aj zdieľania báb v skupinke, sú veľkým povzbudením."

Jana Zibalová

“Po rokoch som si napísala životopis a pustila som sa aj do LinkedIn.”

"Pre mňa boli veľmi prínosné poznávacie prvé týždne, to zastavenie a uvedomenie si, čo chcem a hlavne pýtanie si spätnej väzby od okolia. Uvedomenie si svojej hodnoty, lebo predtým som mala stále pocit, že nie som dosť odborník v nejakej oblasti a teda prišlo potvrdenie, že som multipotencionálka. A veľké AHA pre mňa z kurzu, že materská ma pracovne nezabrzdila a môžem ju brať ako skúsenosť. Taktiež to, ako ju môžem komunikovať a napísať v životopise.
Po rokoch som si napísala životopis a pustila som sa aj do LinkedIn. 
Veľmi ma oslovili videá o asertívnej komunikácii. Snažím sa sebavedomejsie komunikovať a pracujem na držaní svojich hraníc.
Páčili sa mi témy vyjednávania, čiastočných a zdieľaných miest a pre mňa bol veľký bonus rozhovor s právničkou. Za tento bonus veľká vďaka .
Takže už viem, akým smerom sa uberať, čo je pre mňa dôležité a už len veriť sebe, svojim schopnostiam, učiť sa a využiť, čo som sa dozvedela. Prístup k videám ešte určite využijem a budem z nich čerpať.
Ďakujem za vás a všetky ženy, s ktorými som sa tu virtuálne stretla. A za náš minikruh, v ktorom som spoznala úžasné ambiciózne ženy."

Dominika Gáliková

“Začala som život viac žiť, nie len prežívať. Vedome prekonávam samú seba a prestávam sa obávať zmien.”

"Po kariérnej pauze som bola naspäť v práci. Cítila som, že nežijem život, aký chcem. Pravidelne som sa nachádzala v spleti všetkých možných aj nemožných požiadaviek na mňa. Chýbali mi jasné a zrozumiteľné odpovede na moje otázky. Veľká pomoc mi v kurze prišla v lekcii sebapoznanie.

V 5. týždni kurzu som sa načas zasekla a meškala som s domácou úlohou. Vďaka ženám v kurze som však našla podporu a v kľude posilnená a motivovaná som sa vedela znovu pohnúť ďalej. Môj stres z nedokončenia sa premenil na radosť z môjho osobného rastu.
Tak, že som dôverovala svojim trom mentorkám a tomu, čo pre mňa pripravili a načúvala svojmu vnútornému hlasu. Vďaka patrí aj všetkým ženám, ktoré sa počas celej doby aktívne zapájali do skupinky, čo mi pomáhalo rásť.

Manžel mi dáva pravidelne najavo, že sa mením a hovorí mi, ako som spokojnejšia so svojimi životnými rolami. Viem sa odprezentovať na pracovnom pohovore, popísať to, čo chcem a vidím na sebe skutočný a opravdivý súlad s mojím vnútorným ja. Našla som a pomenovala som svoje silné stránky. Nepotláčam samu seba, dávam si pozor na podávanie extra veľkého výkonu doma aj v práci a začala som život viac žiť, nie len prežívať. Vedome prekonávam samú seba a prestávam sa obávať zmien."

Daniela Rybnikárová

“Každé jedno video ma úplne dobilo energiou a tak mi zlepšilo náladu, že som sa mala chuť usmievať, aj keď som to predtým tak necítila.”

"Začiatkom roka, keď dcérka oslavovala svoje 2. narodeniny, dostala som strach a depku. Vravela som si "pane bože, Terez už má 2 roky, čo nevidieť sa musím vrátiť do práce a ja vôbec netuším či sa chcem vrátiť späť do mojej roboty alebo čo ja vlastne budem robiť , resp. čo chcem robiť, pomoooc."
A v tom čase na mňa vyskočila reklama na webinár s Federikou. V rámci webinára bol spomenutý aj kurz Spokojná v práci. Po skončení webináru mi to pár dní vŕtalo v hlave a nedalo mi spať a stále som myslela na Federikine slová o kurze.
Nakoniec som sa rozhodla, že idem do toho,
veď peniaze, čo človek vloží do svojho rozvoju a svojej sebarealizácie sú tie NAJlepšie investované peniaze. Moje okolie aj môj manžel nebol nadšený a snažili sa mi to vyhovoriť, že je to somarina, budú to zbytočne vyhodené peniaze a blabla. Ja som typ človeka, ktorý väčšinou ide svojou cestou aj napriek tomu, že okolie je proti. Tak som do toho išla. Išla som do kurzu s nádejou a očakávaniami , že si ujasním kto som, lepšie sa spoznám, vyjasním a ujasním si svoje priority a možno sa mi aj nejaká tá cesta ukáže, ktorou sa možno vydám. A keby to náhodou nevyšlo, tak vôbec nevadí, život ide ďalej. Nemôžem stratiť nič, môžem len získať!

A veru kurz prešiel ako voda a ja som len získala!
Uvedomila som si, že dokonalá práca nie je a že v každej etape môjho života môže byť pre mňa iný typ práce vhodný a vyhovujúci pre dané obdobie. Len sa nemôžem báť a musím ísť vpred a všetko čo má prísť, príde.
Spoznala som viac samú seba. Našla som kotvy, ktoré sú pre mňa v práci dôležité a potrebné, aby som bola spokojná. Keď budem spokojná ja - bude spokojná aj moja rodina.
Dostala som návod ako komunikovať s mojím zamestnávateľom či už o plate alebo o určení si podmienok, za ktorých budem ochotná pracovať alebo ochotná sa vrátiť späť do mojej práce, aby som skĺbila svoje pracovné uspokojenie, ale aj svoju rolu matky a manželky.
Každý týždeň som sa tešila na nový a nový týždeň. S nadšením som pozerala videá alebo počúvala audiá. Každé jedno video ma úplne dobilo energiou a tak mi zlepšilo náladu, že som sa mala chuť usmievať, aj keď som to predtým tak necítila."

Simona Čomajová

“Ďakujem vám za tento kurz, určite to nebola strata času/peňazí.”

"Išla som do toho s pocitom, či to nebudú len vyhodené peniaze, či je to vôbec pre mňa, nakoľko nie som vyslovene nespokojná v práci, len nejaké vnútorné nutkanie som mala skúsiť to. Nakoniec som sa na poslednu chvíľu prihlásila.
Kurz mi priniesol veľa aha momentov. Od toho, čo je mojou motiváciou, cez prekážky, ktoré musím ešte prekonať, aby som v živote myslela aj na seba, uvedomenie si že práca sa dá nájsť aj inak ako len cez stranku profesia. Celý pohľad na to, že veci nie su skostnatelé a dá sa byt flexibilným v živote. A tipy na nové knižky! A pohľad na veci, ktoré v živote potrebujem, aby som bola spokojná. A množstvo aha momentov, kedykoľvek sa mi podari viac sa zamyslieť nad tým, čo som počula cez lekcie. Ďakujem vám za tento kurz, určite to nebola strata času/peňazí."

Iris Orošová Mikócziová

“Konečne cítim, že som okej taká, aká som.”

"Do kurzu som išla s tým, že som si hľadala prácu po rodičovskej dovolenke a jediné, čo som vedela naisto bolo, že starú prácu robiť už nechcem. Netušila som, čo chcem robiť a úprimne bola som z toho dosť zúfalá. Po čase doma som mala sebavedomie na bode 0. Takže do kurzu som išla s tým, že ma to nejako osvietilo, že bože veď toto ja práve potrebujem.
Prvé týždne kurzu boli pre mňa úžasné a plné aha momentov. Veľmi veľa mi dali testy osobnosti aj kariérnych kotiev. Vdaka nim som pochopila, prečo práve mám ja veci nastavené tak, ako mám a že nie som divná, keď to tak cítim.
Moje zaseknutie prišlo pri životopise, keď som si uvedomila, že no už by som ale asi mala vediet, čo chcem robiť, ale neviem to určite a ako to mám ešte aj skĺbiť s tým, čo v praci potrebujem. Tak tu by som veľmi chcela poďakovať našim lektorkám, ktoré boli pre mna veľkou oporou. Vďaka vám som sa vedela posunúť ďalej. Ešte nie som na konci kurzu, ale vypočula som si posledné video a to mi prinieslo ľahkosť bytia a veľmi ma povzbudilo v tom, že tá pravá práca/pravé práce pre mňa tam vonku sú a určite sa ku mne dostanú.
Takže mne kurz priniesol do života veľa za ten čas. Nemám síce ešte nájdenú svoju super prácu, ale cítim sa byť k nej bližšie už len tým, že sa cítim byť sebavedomejšia, kompetentnejšia a pripravenejšia na jej hľadanie. Zároveň som sa veľa naučila o sebe aj vo vzťahu k práci a rodine a konečne cítim, že som okej taká, aká som. Takže moja cesta len začala a určite pokračuje ďalej s tými všetkými vedomosťami."

Veronika Nouzová

“Pomohli ste veľmi veľa ženám v priebehu 3 mesiacov dať svojmu životu zmysel, to je niečo nezaplatiteľné, plakala by som od radosti, keby sa mi niekedy podarilo niečo podobné ako vám teraz. Ste úžasné! Výborný nápad! Ďakujem, že ste.”

"Prvá časť kurzu bola veľmi intenzívna, hlavne emočne a plná AHA-momentov, celá vedená v pozitívnom duchu. Po prejdení do druhej časti som nejako tápala, ale posledná lekcia, spolu s Paťkiným zdieľaním mi všetko spojila dokopy a zdá sa mi, že už presne viem kto som, čo chcem robiť a ako to chcem robiť!
Veľká dávka sebadôvery pomáha v pracovnom procese, sebaspoznanie najmä v osobnom živote.
S mužom máme oveľa otvorenejší vzťah. Cítim, že som celkovo tolerantnejšia, že viem mnoho vecí a pocitov zrazu pomenovať, že mám „zrazu“ čas na všetko, čo potrebujem a hlavne, spoznanie multipotenciálu mi zmenilo život, pocit, že ste normálna, že je to prirodzené a že sa to dá využiť je na nezaplatenie.
Veľké ďakujem za túto príležitosť a aj za vás všetky, čo ste tu. Veľakrát ste pomenovali veci, čo som ja pomenovať nevedela a veľmi to pomáhalo."

Michaela Pevná

“Konečne som dostala info, ako má vyzerať CV a ako sa reálne pripraviť na pohovory, čo ma dosť ukľudňuje.”

"Do kurzu som išla s pocitom, že si neviem rady ako ďalej po skončení rodičovskej dovolenky. Síce mám ešte čas, keďže malá má iba 16 mesiacov, ale mňa už tlačí vnútorná potreba ísť pracovať.
Aj keď ešte aktívne nehľadám, pretože som len v polke rodičovskej dovolenky, uvedomila som si čo chcem a čo určite nechcem robiť. Konečne som dostala info, ako má vyzerať CV a ako sa reálne pripraviť na pohovory, čo ma dosť ukľudňuje. Ja som vždy rada pripravená a neznášam improvizáciu, takže tento kurz mi dodal veľkú dávku sebadôvery.
Snažím sa so svojim mužom a aj okolím komunikovať asertívne a vysvetľovať, ako sa ja cítim a na čom mi záleží. Mám pocit, že to vnáša viac kľudu do našej domácnosti."

Anna Tomašcová
​​"Chcem Vám odkazať, že ste úžasné ženy. Robíte svoju prácu nie len DOSŤ DOBRE, ale podľa mňa na VÝBORNE. Ja som sa s Vami cítila naozaj veľmi dobre, kurz mi dodal sebavedomie, sebaúctu a veľa chuti a energie nielen do pracovného, ale aj osobného života."

Miroslava Tkáčová
"Myslím si, že robíte veľmi kvalitnú prácu a ste pre mňa veľkou inšpiráciou. Som veľmi rada, že som sa rozhodla do kurzu prihlásiť. Neľutujem to vôbec a veľmi vám ďakujem za vašu energiu, čas a nasadenie.

Ďakujem a cením si všetko, čo ste nám odovzdali ❤️."

Denisa Habiňáková
"Na kurz som natrafila náhodou a som veľmi rada, že sa ta náhoda stala, som vďačná, že som ho absolvovala a nejaký čas bola v spoločnosti vás skvelých lektoriek a ostatných inšpiratívnych žien, cítila som sa veľmi energizovaná (neviem nájsť lepšie slovo), tešila som sa na každú ďalšiu lekciu,  a hlavne som sa lepšie a hlbšie spoznala - naučila som sa pomenovať svoje charakteristiky, viac rozumieť, čo by mi v práci mohlo vyhovovať a hlavne prečo. Takže veľká vďaka, Federika, Terka a Paťka!"

Eva Kutková
"Zo srdca ďakujem za úžasný kurz, vďaka nemu som si dokonale pomenovala čo je pre mňa najpodstatnejšie v pracovnom živote, mala som odvahu zmeniť svoj pracovný smer (ekonomický), ktorý ma nenapĺňal a zistila som v akej profesii budem naozaj spokojná a šťastná. Absolvovala som včera už aj jeden pohovor, z ktorého mám veľmi dobrý pocit a netrpezlivo čakám na jeho výsledok:). Bez tohto kurzu by som ten krok, z ktorého sa dnes tak teším, neurobila. Z celého srdca Vám za to ĎAKUJEM. Popri hlavnej téme nájsť si prácu, v ktorej budem spokojná, som vďačná za všetky ostatné inšpirácie v kurze, ktoré obohatili aj ostatných členov mojej rodiny."

Monika Sedláčková
"Ďakujem z celého srdca. Bola to veľmi užitočná a prínosná cesta. Budem z kurzu čerpať ešte veľmi dlho."

Karen Daubnerová
"Ďakujem veľmi pekne za príležitosť byť súčasťou tohto kurzu. Ďakujem za každé jedno video, pracovný list, výzvu, veľmi mi to pomohlo. Len tak ďalej, ste super všetky tri."

Janka Piskulová
"Ste skvelé, je to úžasný projekt, ktorý dodá ženám sebavedomie a odhodlanosť niečo zmeniť.:) 
Veľké ĎAKUJEM vám trom!"


Ivana Vavro
"Ďakujem, že ste mi pomohli ujasniť kto som a čo chcem. Ste skvelé, kurz bol úžasný a odporúčam každému."

Ľubica Pohorelcová

Pridáš sa aj ty?

2023 © Federika Plesník a Pracujúce mamy

bottom of page