top of page

Koučka, mentorka a lektorka

Pomáham ľuďom žiť v súlade so sebou.

Koučujem ženy i mužov, podnikateľov, manažérky, aj mamy na materskej. Svojich klientov považujem za hrdinov na ceste a je pre mňa česť, že ich v určitom úseku ich životnej cesty môžem podporiť a sprevádzať. 

Mám za sebou viac ako 500 koučingových hodín s klientmi/kami
 

​Mojich verejných webinárov a seminárov sa už zúčastnilo viac ako 3500 ľudí.

Online kurz Spokojná v práci - pre ženy, ktoré sa pracovne hľadajú absolvovalo doteraz 271 žien. 

 

Viac ako 100 žien som od roku 2020 osobne previedla skupinovým koučingom a mentoringom zameraným na osobnostný a kariérny rozvoj v rámci IT akadémie pre ženy Mini Tech MBA.

Pre účastníčky a účastníkov programu Teach Next dlhoročne vediem série kariérnych a osobnostných workshopov a koučingov. 

Vediem aj iné workshopy, napr. o asertívnej komunikácii či o vnútorných sabotéroch.
 

Robím firemné školenia na mieru.

Cítim veľkú zmysluplnosť a radosť, keď pomáham druhým napĺňať ich potenciál. Podľa osobnostnej typológie Riso-Hudson som totiž Pomáhač a podľa Myers Briggs zas Dávač. :)

S manželom a synom žijeme v Bratislave.

Screenshot 2022-11-23 at 21.57.25.png

Profesionálne skúsenosti

Som bývalá manažérka.

Takmer šesť rokov som viedla, ako výkonná riaditeľka a členka predstavenstva, vydavateľstvo W PRESS a.s. (zastrešuje značky .týždeň a .pod lampou). Spoluzaložila som aj občianske združenie .týždeň - fond pre kvalitnú žurnalistiku, v ktorom sme spustili a viedli úspešnú mediálnu školu. 

Sedem rokov som pôsobila ako členka správnej rady neziskovej organizácie Teach a momentálne pôsobím v jej poradnej rade. Teach (predtým Teach for Slovakia) dlhodobo a sytémovo pracuje na zmene vzdelávacieho systému na Slovensku pomocou overeného medzinárodného programu. Slovenské vzdelávanie zlyháva a doplácajú na to nielen deti, ale aj celá krajina. Verím, že to nutne potrebujeme zlepšiť, pretože lepšia krajina začína lepším školstvom a lepším vzdelávaním. 

Som tiež členkou správnej rady organizácie Emocionálny Kompas, ktorá pomáha deťom pracovať s emóciami a tvoriť láskavé vzťahy tak, že to najprv naučí ich učiteľov/ky, aby to tí následne mohli systematicky naučiť deti v školách. Tento program rozvoja emocionálnych a sociálnych zručností zlepšuje duševné zdravie, vzťahy v škole a schopnosť sústrediť sa. 

Sedem rokov som žila v Anglicku. Po štúdiu som tam pracovala ako Sales and Marketing Account Manager v úspešnej 100-ročnej výrobnej firme. 

Vzdelanie

Študovala som na Slovensku, aj v zahraničí. (Časť strednej školy v USA, univerzitné diplomy mám z Anglicka). 

Počas predošlých prác som prešla mnohými kurzmi osobnostného rozvoja, komunikácie, manažérskych zručností aj leadershipu. 


Koučingový certifikát "Profesionálny akreditovaný kouč" som získala v roku 2017 v českom Koučink Centre pod vedením renomovaných koučov Michala Ondráčka a Jiřího Kunčara. Jirka má najvyššiu možnú medzinárodnú koučingovú certifikáciu (MCC) a Michal sa učil od, a neskôr aj spolupracoval so samotným krstným otcom koučingu Timothy Gallweyom. 

V roku 2022 som úspešne absolvovala intenzívny akreditovaný dvojročný výcvik pre pomáhajúce profesie v systemickej psychológii podľa modelu svetoznámej psychologičky Virginie Satirovej.


Zároveň som absolvovala kurz pre koučov o vnútorných sabotéroch a v ďaľšom nadstavbovom vzdelávaní v tejto téme aktuálne pokračujem

6I5A7977 copy_edited.jpg
FederikaPlesnik_OZNAM_1080x1080_cisty.png
Rozhovory na vypočutie
radio-fm-logo_edited.jpg
slovensko.png
Rozhovory a články na prečítanie
bottom of page