top of page

Koučka, mentorka a lektorka

Pomáham ľuďom žiť v súlade so sebou.

Koučujem ženy i mužov, podnikateľov, manažérky, aj mamy na materskej. Svojich klientov považujem za hrdinov na ceste a je pre mňa česť, že ich v určitom úseku ich životnej cesty môžem podporiť a sprevádzať. 

Mám za sebou viac ako 500 koučingových hodín s klientmi/kami
 

​Mojich verejných webinárov a seminárov sa už zúčastnilo viac ako 3500 ľudí.

Online kurz Spokojná v práci - pre ženy, ktoré sa pracovne hľadajú absolvovalo doteraz 207 žien. 

 

Viac ako 100 žien som od roku 2020 osobne previedla skupinovým koučingom a mentoringom zameraným na osobnostný a kariérny rozvoj v rámci IT akadémie pre ženy Mini Tech MBA.

Pre účastníčky a účastníkov programu Teach for Slovakia dlhoročne vediem série kariérnych a osobnostných workshopov a koučingov. 

Vediem aj iné workshopy, napr. o asertívnej komunikácii či o vnútorných sabotéroch.
 

Robím firemné školenia na mieru.

Cítim veľkú zmysluplnosť a radosť, keď pomáham druhým napĺňať ich potenciál. Podľa osobnostnej typológie Riso-Hudson som totiž Pomáhač a podľa Myers Briggs zas Dávač. :)

S manželom a synom žijeme v Bratislave.

Screenshot 2022-11-23 at 21.57.25.png

Profesionálne skúsenosti

Som bývalá manažérka.

Takmer šesť rokov som viedla, ako výkonná riaditeľka a členka predstavenstva, vydavateľstvo W PRESS a.s. (zastrešuje značky .týždeň a .pod lampou). Spoluzaložila som aj občianske združenie .týždeň - fond pre kvalitnú žurnalistiku, v ktorom sme spustili a viedli úspešnú mediálnu školu. 

Sedem rokov som pôsobila ako členka správnej rady neziskovej organizácie Teach for Slovakia a momentálne pôsobím v jej poradnej rade. Teach for Slovakia dlhodobo a sytémovo pracuje na zmene vzdelávacieho systému na Slovensku pomocou overeného medzinárodného programu. Slovenské vzdelávanie zlyháva a doplácajú na to nielen deti, ale aj celá krajina. Verím, že to nutne potrebujeme zlepšiť, pretože lepšia krajina začína lepším školstvom. 

Sedem rokov som žila v Anglicku. Po štúdiu som tam pracovala ako Account Manager v úspešnej 100-ročnej výrobnej firme. 

Vzdelanie

Študovala som na Slovensku, aj v zahraničí. (Časť strednej školy v USA, univerzitné diplomy mám z Anglicka). 

Počas predošlých prác som prešla mnohými kurzmi osobnostného rozvoja, komunikácie, manažérskych zručností aj leadershipu. 


Koučingový certifikát som získala v roku 2017 v českom Koučink Centre pod vedením renomovaných koučov Michala Ondráčka a Jiřího Kunčara. Jirka má najvyššiu možnú medzinárodnú koučingovú certifikáciu a Michal sa učil od a neskôr aj spolupracoval so samotným krstným otcom koučingu Timothy Gallweyom. S Michalom mávam aj ďalšie mentoringové stretnutia.

V roku 2022 som úspešne absolvovala intenzívny akreditovaný dvojročný výcvik pre pomáhajúce profesie v systemickej psychológii podľa modelu svetoznámej psychologičky Virginie Satirovej.


Zároveň som absolvovala kurz pre koučov o vnútorných sabotéroch a v ďaľšom nadstavbovom vzdelávaní v tejto téme aktuálne pokračujem

FederikaPlesnik_OZNAM_1080x1080_cisty.png
bottom of page