top of page
 • Čo je koučing?
  Koučing je efektívny spôsob učenia sa a zlepšovania sa. Je to účinná forma osobnostného a profesionálneho rozvoja. Ak to zjednoduším, je to forma rozhovoru klienta s koučom, kde kouč sa klienta pýta rôzne otázky a reflektuje na to, čo klient hovorí. Kouč v rozhovore sprevádza klienta s cieľom, aby si klient v sebe našiel tie riešenia a odpovede, ktoré sú preňho tie najlepšie. No dobre, a prečo je to také efektívne? Opäť zjednodušene, preto ako fungujú naše mozgy a telá. Ak nad niečím rozmýšľame sami v duchu, aktivujú sa nám určité časti mozgu. Ak sa o tom začneme s niekým rozprávať, pridajú sa ďalšie a preto sme často v rozhovore schopní prísť na nové veci, na ktoré by sme sami neboli prišli. A keď je ten rozhovor naviac vedený dobrým koučom, tak sa zapojí ešte viac "častí" a klient zrazu príde na také odpovede, také riešenia a také kroky, ku ktorým by sa sám alebo bežnými rozhovormi nebol dopracoval. Alebo ak aj áno, trvalo by mu to väčšinou dlhšie ako pomocou koučingu. Ak vieme, že takto fungujeme ako ľudia, tak potom ísť na koučing nie je hanba. Práve naopak, neísť na koučing môže byť niekedy škoda. Vzťah kouča a koučovaného klienta je vždy rovnocenný, rešpektujúci. Koučing sa deje v prostredí bezpečia, diskrétnosti, akceptácie a otvorenosti.
 • Aký je rozdiel medzi koučom, trénerom, psychoterapeutom, mentorom, lektorom či poradcom?
  Tréner/ mentor/ lektor - niekto, kto je v určitej oblasti odborník a preto môže v danej oblasti trénovať a viesť menej skúsených. Je to v podstate učiteľ, ktorý svojim žiakom či zverencom hovorí alebo predvádza čo a ako môžu robiť preto, aby sa v danej oblasti zlepšovali. Psychoterapeut - vysokoškolsky vzdelaný človek v oblasti psychológie, ktorý následne prešiel aj praktickým niekoľkoročným terapeutickým výcvikom, ktorý stanovuje diagnózu, pátra po jej príčine (často v minulosti človeka) a stanovuje proces liečby (aj keď bez liekov, keďže tie môže predpisovať len psychiater). Poradca - odborník s veľkým prehľadom v nejakej oblasti (finančnej, hypotekárnej, výživovej apod.), ktorý na základe svojej expertízy radí ľuďom, ktorí sa v danej oblasti tak dobre nevyznajú. Kouč - sprievodca klientov v sebarozvoji a hľadaní riešení, ktorý im neradí, nehovorí, čo majú robiť, nesúdi ich. Kedže v slovenčine nemáme vhodný ekvivalent, často sa koučing mylne zamieňa s trénovaním alebo školením. Kouč však nie je ničím z vyššie uvedených rolí. Kouč pomáha prostredníctvom procesu koučingu (teda rozhovorom a najmä presne kladenými otázkami) klientom vidieť možnosti, pomáha im zvyšovať ich sebedôveru a motiváciu. Koučing sa zameriava prevažne na prítomnosť a budúcnosť. Ja vo svojej práci striedam a kombinujem role koučky, mentorky a lektorky. Mentorkou viem byť vďaka mojim skúsenostiam a vedomostiach v konkrétnych oblastiach - napríklad v oblasti manažmentu (preto v práci s manažérmi/kami rada kombinujem koučing aj mentoring podľa situácie a potreby). Tiež klientom/kám mentoringovo pomáham, keď im vysvetľujem a ukazujem akými spôsobmi si môžu efektívne hľadať prácu, ako si urobiť životopis, ako uspieť na pohovore, ako vyjednávať, ako asertívne komunikovať. Lektorkou som, keď vediem skupinové workshopy a školenia napr. o jednotlivých vyššie spomenutých zručnostiach alebo o tom, ako si nájsť pre seba ideálnu prácu.
 • Aké témy sú vhodné na koučing?
  Akékoľvek! :)
 • Kedy vám koučing môže pomôcť?
  V prvom rade, ak sami chcete. Ak sa chcete mať inak, lepšie a ste pripravení na tom pracovať formou otvoreného rozhovoru s koučom/kou. Koučing je vo všeobecnosti efektívny spôsob učenia sa a zlepšovania sa. Takže keď sa chcete zlepšovať v akejkoľvek situácii či oblasti, koučing vám vie pomôcť. Príklady situácii, s ktorými za mnou chodia klienti/tky (vyberám len niekoľko, možností je nekonečne): Ak ste zaseknutí v nejakej situácii či probléme, ale neviete presne ako to vyriešiť. A možno už aj pochybujete, či sa to vôbec vyriešiť dá. A pritom by ste tak chceli! Ak ste na životnej či pracovnej križovatke - teda rozhodujete sa medzi rôznymi alternatívami. Ak v sebe nosíte otázku, ale neviete si na ňu odpovedať. Ak túžite po zmene. Ak máte ciele, sny, plány a chcete ich plniť. Ak čelíte výzvam doma, v práci, či v športe a chcete ich čo najlepšie zvládnuť. Ak by ste chceli byť sebeistejší, spokojnejší. Ak potrebujete naplánovať a úspešne zrealizovať nejaký komplexný projekt. Ak ste v dlhodobom strese, či dlhodobo unavení a chcete z toho von. Ak vás čaká dôležitý/náročný rozhovor či situácia a chcete sa na ne pripraviť. Koučing pomáha zapájať a prepájať rôzne časti mozgu a tela tak, aby si klienti jasne sformulovali čo v danej situácii pre seba potrebujú. Pre viac príkladov, ako vám koučing môže pomôcť si môžete prečítať referencie od mojich klientov a klientiek.
 • Kde a akou formou koučing prebieha?
  Koučujem buď osobne, alebo online video hovorom, alebo telefonicky (audio hovorom). Pre osobný koučing mám priestory v Karlovej vsi v Bratislave, ale po dohode viem prísť aj na iné miesto. S niektorými ľuďmi sa počas koučingov prechádzame v parku, okolo jazera, či v lese. Záleží teda na osobnej preferencii každého človeka, ja som flexibilná. Veľa klientov preferuje online koučing a najviac formou audio hovoru. Jednak sa tak ľahšie časovo zladíme a druhak je to pre mnohých príjemnejšie. Počas audio koučingu sa totiž môžu plne sústrediť na svoje myšlienky, nepozerajú do monitoru a naviac pritom môžu byť napríklad aj doma v pyžame a robiť si poznámky v posteli. :) Koučing formou audio alebo video hovoru je rovnako efektívny ako osobný koučing, pre mnohých dokonca efektívnejší. Je to vec osobnej preferencie. Niekedy to s klientmi aj striedame.
 • Ako dlho koučing trvá?
  Jedno "sedenie" so mnou trvá obvykle 75min. Novým klientom ponúkam pred prvým stretnutím bezplatný nezáväzný cca 10 minútový telefonát, počas ktorého sa môžeme porozprávať o procese spolupráce, môžu sa ma spýtať, čo potrebujú, aby si overili, či im to sedí a chceli by so mnou ísť do platenej spolupráce. Počet sedení, ktoré klient potrebuje alebo chce, je čiste individuálny. S niektorými klientmi sa dohadujeme len na jednom ďalšom stretnutí a ak budú chcieť po ňom ešte ďalšie, ozvú sa a dohodneme sa. S inými si zas dohodneme vopred predpokladanú dĺžku koučovacieho projektu - to znamená počet stretnutí, za ktoré by sa klient chcel dopracovať k svojmu cieľu.
 • Koľko koučing stojí?
  150 eur za sedenie, ktoré trvá cca 75 minút. Môže to však byť aj trochu inak - závisí to od dĺžky koučovacieho projektu (teda od počtu sedení), aj od konkrétnej situácie. Pri viacerých sedeniach klientom niekedy dávam zvýhodnenú cenu a tiež mám pár tzv. charitatívnych klientov, ktorých koučujem za iných podmienok. V každom prípade sa mi ozvite, ak máte záujem. Mám nádej, že sa dohodneme. :)
 • Čo znamená "certifikovaná" koučka?
  Kouč je zatiaľ u nás neregulovaná profesia, takže si na vizitku môže ktokoľvek napísať, že je kouč. Bohužiaľ. Existuje však Medzinárodná federácia koučov (International Coaching Federation). Tá ako jediná oficiálna asociácia celosvetovo udeľuje koučom akreditácie, resp. certifikácie. Certifikáciu dostane len ten kouč, ktorý: 1. prejde dlhodobým kvalitným školením v akreditovanom školiacom centre, kde musia učiť tí najskúsenejší kouči, ktorí sami prešli niekoľkými úrovňami akreditácie tejto federácie. 2. úspešne zloží teoretické aj praktické záverečné skúšky. 3. má odkoučovaný potrebný počet hodín s reálnymi ľuďmi. Medzinárodná koučingová federácia a ňou certifikovní kouči by sa mali riadiť jasnými etickými a profesionálnymi pravidlami koučingu. Tiež by sa neustále mali ďalej vzdelávať v odbore a zväčšovať svoju prax. Koučingový certifikát som získala v roku 2017 v českom Koučink Centre pod vedením renomovaných koučov Michala Ondráčka a Jiřího Kunčara. Jirka má najvyššiu možnú medzinárodnú koučingovú certifikáciu a Michal sa učil od a neskôr aj spolupracoval so samotným krstným otcom koučingu Timothy Gallweyom. S Michalom mávam aj ďalšie mentoringové stretnutia. V posledných rokoch som prešla tiež mnohými ďalšími koučingovými vzdelávaniami, doma aj v zahraničí a naďalej sa vzdelávam. Zároveň som absolvovala intenzívny akreditovaný dvojročný výcvik pre pomáhajúce profesie v systemickej psychológii podľa modelu Virginie Satirovej.
 • Ako si môžeme dohodnúť koučing?
  Môžete mi napísať a dohodneme si podmienky a termín. Ak je pre vás koučing či mentoring nový, môžeme si najprv nezáväzne zavolať, aby ste sa mohli pýtať aj navnímať, ako sa vám so mnou komunikuje. Tak si môžete overiť a neskôr v kľude zvážiť, či chcete do spolupráce so mnou vstúpiť.

Referencie na koučing

FederikaPlesnik_OZNAM_1080x1080_cisty_edited.jpg

"Vždy po koučingu som mala veľa pozitívnej energie a myšlienok, cítila som, že postupne mením pohľad na seba, svoju situáciu, môj pocit istoty narastal. Mala som aj viac inšpirácie a motivácie spraviť konkrétne kroky, nie len ostať v rovine premýšľania. Som skôr premýšľavý typ, a pri koučingu s Federikou som sa posunula od premýšľania k činom.
 

Vďaka koučingu som si naformulovala kto som a čo chcem a to mi dalo vnútornú slobodu a energiu do ďalších aktivít, ktoré mám tiež vďaka koučingu naplánované.
 

Páčilo sa mi, že Federika bola vždy pripravená, veľmi oceňujem aj linky na prednášky, resp. odporúčania na ďalšiu „študijnú literatúru“. Najviac sa mi však páčilo, že jej otázky resp. pripomienky ma posúvali ďalej a boli vždy k veci. Dôvod prečo som sa pre koučing rozhodla bol aj ten, že som potrebovala pohľad zvonku. Po skončení môžem povedať, že „misia bola úspešná“ :)
 

Federika „problémy“ alebo otázky druhých nevyrieši a bude sa pýtať na to, čo pre ich vyriešenie spravili oni sami. Podľa mňa je toto práve najlepšia cesta, k tomu, aby človek ostal v súlade so sebou samým. 
 

Určite by som koučing s Federikou odporučila aj iným, hlavne tým, ktorí rozmýšľajú nad zmenou alebo si chcú utriediť myšlienky. Naformulovanie a pomenovanie vecí, nad ktorými človek len rozmýšľa vie veľmi pomôcť pri rozhodovaní. Okrem toho si myslím, že Federika je naozaj kompetentná, vie navodiť príjemnú a bezpečnú atmosféru a trafiť klinec po hlavičke :)"

Lucia D.

bývalá kulturologička, momentálne IT testerka

FederikaPlesnik_OZNAM_1080x1080_cisty.png

"Nevedel som, ako koučing funguje a čo od neho očakávať. Federika mi veľmi výstižne koučing vysvetlila a hlavne to, ako mi može pomôcť. No a do bodky to u mňa zafungovalo.

Dovtedy som si neuvedomoval, že štrukturované rozprávanie o probléme s iným človekom, alebo odpovedanie otázok písaním na papier (na rozdiel od rozmýšľania po tichu) vie veľmi zrýchliť nájdenie riešenia, privodilo mi nejeden aha-moment a uvedomil som si, že mozog vtedy funguje úplne inak. A čo bolo pre mňa doležité - oveľa efektívnejšie.

Predpokladom však určite bola aj moja vôľa meniť veci.
Nemal som však vhodné metódy ako na to a ani odstup.

Federika vyberala veľmi zručne viacero metód, pomohla mi ohraničiť môj problém a nájsť veľmi konkrétne a realizovateľné postupy ako sa dopracovať k riešeniu.


Z pnutia a zmätku okolo môjho problému som sa hneď po prvom sedení preklopil do pozitívneho nastavenia s jasným plánom ako vec riešiť. A za to veľké ďakujem Federika!"

Pavol Kašuba, dátový analytik

“Bola som jednou z piatich ľudí v koučingovej skupine s názvom Moja cesta za ideálnou prácou. Na začiatku som mala obavy z telefonických stretnutí, nakoľko som pred tým nič podobné nezažila a mám radšej osobné stretnutia, ale obavy sa rýchlo rozplynuli a čoskoro som objavila mnohé pozitíva :)

Vďaka účasti v skupine som nadobudla viac sebaistoty a odhodlania. Uvedomila som si, čo je pre mňa v pracovnej oblasti dôležité a aké sú moje plusy :-) Začala som riešiť veci, ktoré som dlho odkladala. Mám z toho všetkého dobrý pocit a odhodlanie do budúcna.

Páči sa mi, že zapájaš všetky svoje kontakty. Každému si vedela nájsť niekoho, kto vedel poradiť, pomôcť, dať nejakú spätnú väzbu…

Už ťa aj odporúčam ďalej :-) napríklad kamarátkam na/po materskej. Myslím, že to je obdobie, kedy človek trochu stratí vieru vo svoje pracovné schopnosti a potrebuje dodať odvahy. Tiež je to fajn čas, kedy je možné zamyslieť sa nad zmenou a aj ju uskutočniť.”

Barbora Lanči, architektka, mama dvoch dcér, toho času na materskej 

FederikaPlesnik_OZNAM_1080x1080_cisty_edited.jpg

„Vďaka niekoľkým koučingom s Federikou som pochopil, kde je problém a čo treba robiť pre jeho odstránenie. Vyrovnal som sa s niečím, cez čo som sa nevedel preniesť, ale ešte mám na sebe aj tak veľa práce.

Páči sa mi, že si sedíme, rozumieme si a cítim úprimný záujem o mňa ale aj veľký skill.

Federiku by som jednoznačne odporučil aj iným, pravé kvôli tomu, že vie pomôcť.

A odpoveď na otázku „komu“ je jednoduchá: Tomu, kto reálne chce pomoc a hľadá riešenia, nie fúkanie rán.

Federika koučing nerobí pre peniaze, ale preto že ju napĺňa, že pomáha druhým.

Našla sa v tom a je to naozaj cítiť, nielen na prístupe ale potom aj na výsledkoch.

 

Ďakujem.“

Maroš Putala

"Po konzultácii s Vami som si uvedomila nové veci o sebe, utvrdila sa v názorovom smerovaní ale aj našla spôsob ako sa posúvať ďalej a smer, ktorým sa chcem uberať. Ďakujem za Vaše rady, otázky, aj spôsob, akým ste ma koučovali.

Určite Vás odporúčam aj ďalším ženám ale aj mužom, ktorí sa hľadajú a potrebujú popostrčiť alebo nájsť svoje vysnené zamestananie či pracovný cieľ.

 

Ďakujem, 🌷"

Lenka Ďugová, právnička

FederikaPlesnik_OZNAM_1080x1080_cisty.png

"Thank you, Federika, for my last coaching session.
I feel strong, focused and in my own power now!

I go in direction I want, taking the steps I can take, to create my dream life.

 

I had a few one to one sessions with Federika (in person, as well as over the phone) over last 4 years and I can't recommend her enough! She is a fantastic coach and an amazing being with great abilities, fantastic training,

but most of all the inner knowledge and intuition.

 

During the sessions Federika is not only asking the right questions, which is extremely helpful and important,

but with those questions she gives you a chance to dig

a little bit deeper into your own personality, needs, feelings...and this is key. I always become more of who I am and understand better my growing abilities.

 

She is the one I go to when I feel stuck in life. If you have this feeling, do not wait any longer! Just call her and move on in a beautiful journey of opportunities. Sometimes this one session and the right questions is what we need to create a new, better life. I definitely did, so thank you, Federika, from all my heart!"

Paulina Brzozowska

photographer, holistic healer and owner of Paulina's retreat

Vďaka sérii koučingov s Federikou som pochopila viac, kto som. Že nie som úplne divná, ako som si myslela, a dodalo mi to viac sebavedomia byť sama sebou.

Páčila sa mi otvorenosť, že sa môžeme baviť na rovinu, pomenovávať veci, nemusíme sa na nič hrať, pokoj idúci z druhej strany linky, môžem byť sama sebou a tá druhá strana ma akceptuje takú aká som, nesúdi ma, neprehovára, nesnaži sa vnútiť nejaký názor…

Tešila som sa na každý call, že čo nové sa “naučím” alebo dozviem, čo ma posunie vpred, namotivuje ďalej.

 

Páčila sa mi flexibilita, že sme to veľmi dlhodobo neplánovali, ale nejako rýchlo dohodli podľa situácie, ktorej čo vyhovovalo – nemám problem s dlhodobým plánovaním, ale v aktuálnej situácii to padlo lepšie vhod. Super bolo, že sme sa nemuseli stretnúť a dalo sa telefonovať :)

 

 A tie otázky, tie boli super, lebo mňa by nenapadli. Taký reálny záujem o mňa bol sympatický.

Naučila som sa, že každá vec má riešenie, a aj keď ho nevidíme hneď, treba ho ďalej hladať a nevzdávať sa. Že sa na veci môžem pozerať z viacerých uhlov a nie len z tých, čo som videla doteraz. A keď ich nevidím, je lepšie sa spýtať okolia, alebo viac rozhliadnúť okolo seba. A aj keď sa mi občas veci nezdajú, je lepšie ich skúsiť a preveriť si, že či naozaj je moja domnienka správna. Že nemusím hladať chybu len v sebe.

Páčilo sa mi nastavenie si vecí na začiatku, profesionálny prístup, flexibilita, komunikácia, osobný prístup.

Som rada, že som spoznala ďalšieho skvelého človeka, čo ma posunul vpred.

Federika, si super a je užasné, že robíš to, čo robíš,

a vďaka Tebe môžu byť ľudia spokojnejší

a svet môže byť krajší :) Ďakujem.“

Mária Gúber, manažérka a mama 4 detí,

toho času na materskej 

“Moja skúsenosť s Federikou bola veľmi intenzívna. Najskôr to bol koučing a dodnes mám odložené niektoré obrázky, ktoré som si pri našich stretnutiach kreslila a pomôžu aj dnes. Bolo to veľmi motivačné a radostné.

Potom som sa prihlásila na  jeden z jej seminárov o tom ako si nájsť ideálnu prácu - aj zo zaujímavosti aj som hľadala pár odpovedí. Bolo to veľmi zaujímavé stretnutie nabité informáciami, ktoré boli nové a aj podľa reakcií okolia boli o novom pohľade aj na seba .
Niekedy pochybujeme o sebe, o našej ceste a iný uhol pohľadu môže byť tým správnym kľúčom, ak nám ho má kto ponúknuť.”

Patrícia Jarjabková Garajová

FederikaPlesnik_OZNAM_1080x1080_cisty_edited.jpg

"Odkedy s tebou mávam koučingy a občasné mentoringy, som si vedomejšia svojich pocitov. Zlepšil sa mi vzťah s partnerom, zlepšila som komunikáciu vo všetkých svojich vzťahoch. Viem jasnejšie pomenovať, čo chcem a potrebujem a komunikovať to ďalej.

 

Naučila som sa byť prítomnejšia. Vďaka tomu, čo som sa od teba naučila mám možnosť sa posúvať v živote ďalej a viac si ho užívať, neriešiť veci, ktoré nezmením a venovať energiu tam, kde je to potrebné – do seba a do svojich vzťahov. 

 

Aj vďaka sedeniam s tebou som úspešne prekonala viaceré náročné situácie a obdobia v mojom živote.

Na spolupráci s tebou sa mi najviac páči otvorenosť, láskavosť, pochopenie a ľudskosť. Viem, že je u teba bezpečný priestor, kde môžem povedať čokoľvek, čo si myslím alebo cítim, prejaviť svoje emócie a nebudem súdená, ale pochopená.

 

Vieš jasne pomenovať situáciu, s ktorou sa sama niekoľko mesiacov/rokov borím. Vo mne to vytvára „aha“ moment, následkom čoho si viem jasne povedať, že toto je takto a čo s tým teraz ideme robiť. Dokážeš ma prinútiť hľadať odpovede aj na tie otázky, na ktoré si sama netrúfam odpovedať, ale tak, aby som sa necítila pod tlakom. Prirodzene vycítiš, kedy je potrebných viac otázok a kedy je potrebný ešte priestor, kým sa necítim úplne istá v tom, čo chcem spraviť.

A či by som spoluprácu s tebou odporučila aj iným? Stopercentne áno! Najlepšie úplne všetkým, pretože spolupráca s tebou je zážitok. Určite však všetkým, ktorí si nie sú niečím istí a potrebujú zistiť, ako ďalej, čo ich naozaj napĺňa, nevedia sa rozhodnúť medzi viacerými alternatívami. Poskytneš im priestor na premýšľanie, rozobratie situácie  v tempe, aké im vyhovuje a tak,

že sami prídu na to, čo ďalej robiť.

Ale aj tým, ktorí si “len” chcú vyčistiť hlavu od každodenných (pracovných, vzťahových, rodičovských a iných) povinností, prípadne ich čaká náročný rozhovor s niekým a radi by si ho vopred prešli a boli pripravení na možné scenáre alebo by radi lepšie rozumeli sami sebe (svojim emóciám, reakciám na ne a pod). 

 

Najdôležitejšia vec, ktorú by ľudia mali o spolupráci s tebou vedieť je, že si neskutočne srdečná, ľudská a otvorená, obrovská profesionálka a z každého sedenia pôjdu o niečo ľahší a vďaka tebe sa im bude jednoduchšie a krajšie žiť :)"

Janka Urbanová

FederikaPlesnik_OZNAM_1080x1080_cisty.png

“Spolupráca s Federikou je skutočne prínosná, pretože do toho vkladá všetko a má úprimný záujem pomôcť ľuďom dosiahnuť ich cieľ.

Určite by som ju odporučila komukoľvek, kto chce pracovať na svojom rozvoji – či už kariérnom alebo osobnostnom.
 

Človek sa dokáže posúvať vpred aj sám, ale Federika má k tomu taký nejaký urýchľovač :)”

Hana Wildová, architektka

Prestala som sa za seba hanbiť a neustále sa všetkým ospravedlňovať. Konečne som pochopila, že nie som pokazená a nemusím do opravy.
 

Na koučingu s Federikou sa mi najviac páčila atmosfera dôvery, pokoj. A potom tie otázky, ktoré mi doteraz nikto nedal a keď som si odpovedala, nahlas, tak som zistila, že to vôbec nebolí. Sama by som sa takto nepýtala.

Federika vie nájsť možnosti, tam kde ich zainteresovaný človek nevidí. Rozširuje obzory a dáva správne otázky v správnom čase. Ale neurčuje, ktoré riešenie je najlepšie. To si musí každý vybrať sám. Federika “len” otvára oči, aby bolo lepšie vidieť to, čo treba, a naopak objektivizuje veci, ktoré sa nám možu zdať neprekonateľné. “

Miriam K., marketingová manažérka

FederikaPlesnik_OZNAM_1080x1080_cisty_edited_edited.jpg

„Vďaka účasti na Federikinej kariérnej koučingovej skupine viem teraz o sebe viac a snažím sa vyhľadávať niečo čo je mi vlastné, prirodzené. Poznám moje silné stránky a snažím sa ich využívať s vedomím, že ostatní sú na tom „horšie” v týchto oblastiach a ja to musím „potlačiť”.

 

Celkovo mi spolupráca s Federikou priniesla väčšie sebavedomie a pocit akceptácie.

 

Páčila sa mi jej otvorenosť a záujem o mňa. Kariérny koučing s Federikou by som odporučil všetkým. V každej etape profesionálneho života je to prínos.“

Hubert M., podnikateľ a projektový manažér

bottom of page