top of page

Referencie na koučing

FederikaPlesnik_OZNAM_1080x1080_cisty.png

“Spolupráca s Federikou je skutočne prínosná, pretože do toho vkladá všetko a má úprimný záujem pomôcť ľuďom dosiahnuť ich cieľ.

Určite by som ju odporučila komukoľvek, kto chce pracovať na svojom rozvoji – či už kariérnom alebo osobnostnom.
 

Človek sa dokáže posúvať vpred aj sám, ale Federika má k tomu taký nejaký urýchľovač :)”

Hana Wildová, architektka

Prestala som sa za seba hanbiť a neustále sa všetkým ospravedlňovať. Konečne som pochopila, že nie som pokazená a nemusím do opravy.
 

Na koučingu s Federikou sa mi najviac páčila atmosfera dôvery, pokoj. A potom tie otázky, ktoré mi doteraz nikto nedal a keď som si odpovedala, nahlas, tak som zistila, že to vôbec nebolí. Sama by som sa takto nepýtala.

Federika vie nájsť možnosti, tam kde ich zainteresovaný človek nevidí. Rozširuje obzory a dáva správne otázky v správnom čase. Ale neurčuje, ktoré riešenie je najlepšie. To si musí každý vybrať sám. Federika “len” otvára oči, aby bolo lepšie vidieť to, čo treba, a naopak objektivizuje veci, ktoré sa nám možu zdať neprekonateľné. “

Miriam K., marketingová manažérka

FederikaPlesnik_OZNAM_1080x1080_cisty_edited_edited.jpg

„Vďaka účasti na Federikinej kariérnej koučingovej skupine viem teraz o sebe viac a snažím sa vyhľadávať niečo čo je mi vlastné, prirodzené. Poznám moje silné stránky a snažím sa ich využívať s vedomím, že ostatní sú na tom „horšie” v týchto oblastiach a ja to musím „potlačiť”.

 

Celkovo mi spolupráca s Federikou priniesla väčšie sebavedomie a pocit akceptácie.

 

Páčila sa mi jej otvorenosť a záujem o mňa. Kariérny koučing s Federikou by som odporučil všetkým. V každej etape profesionálneho života je to prínos.“

Hubert M., podnikateľ a projektový manažér

FederikaPlesnik_OZNAM_1080x1080_cisty_edited.jpg

"Vždy po koučingu som mala veľa pozitívnej energie a myšlienok, cítila som, že postupne mením pohľad na seba, svoju situáciu, môj pocit istoty narastal. Mala som aj viac inšpirácie a motivácie spraviť konkrétne kroky, nie len ostať v rovine premýšľania. Som skôr premýšľavý typ, a pri koučingu s Federikou som sa posunula od premýšľania k činom.
 

Vďaka koučingu som si naformulovala kto som a čo chcem a to mi dalo vnútornú slobodu a energiu do ďalších aktivít, ktoré mám tiež vďaka koučingu naplánované.
 

Páčilo sa mi, že Federika bola vždy pripravená, veľmi oceňujem aj linky na prednášky, resp. odporúčania na ďalšiu „študijnú literatúru“. Najviac sa mi však páčilo, že jej otázky resp. pripomienky ma posúvali ďalej a boli vždy k veci. Dôvod prečo som sa pre koučing rozhodla bol aj ten, že som potrebovala pohľad zvonku. Po skončení môžem povedať, že „misia bola úspešná“ :)
 

Federika „problémy“ alebo otázky druhých nevyrieši a bude sa pýtať na to, čo pre ich vyriešenie spravili oni sami. Podľa mňa je toto práve najlepšia cesta, k tomu, aby človek ostal v súlade so sebou samým. 
 

Určite by som koučing s Federikou odporučila aj iným, hlavne tým, ktorí rozmýšľajú nad zmenou alebo si chcú utriediť myšlienky. Naformulovanie a pomenovanie vecí, nad ktorými človek len rozmýšľa vie veľmi pomôcť pri rozhodovaní. Okrem toho si myslím, že Federika je naozaj kompetentná, vie navodiť príjemnú a bezpečnú atmosféru a trafiť klinec po hlavičke :)"

Lucia D.

bývalá kulturologička, momentálne IT testerka

FederikaPlesnik_OZNAM_1080x1080_cisty.png

"Nevedel som, ako koučing funguje a čo od neho očakávať. Federika mi veľmi výstižne koučing vysvetlila a hlavne to, ako mi može pomôcť. No a do bodky to u mňa zafungovalo.

Dovtedy som si neuvedomoval, že štrukturované rozprávanie o probléme s iným človekom, alebo odpovedanie otázok písaním na papier (na rozdiel od rozmýšľania po tichu) vie veľmi zrýchliť nájdenie riešenia, privodilo mi nejeden aha-moment a uvedomil som si, že mozog vtedy funguje úplne inak. A čo bolo pre mňa doležité - oveľa efektívnejšie.

Predpokladom však určite bola aj moja vôľa meniť veci.
Nemal som však vhodné metódy ako na to a ani odstup.

Federika vyberala veľmi zručne viacero metód, pomohla mi ohraničiť môj problém a nájsť veľmi konkrétne a realizovateľné postupy ako sa dopracovať k riešeniu.


Z pnutia a zmätku okolo môjho problému som sa hneď po prvom sedení preklopil do pozitívneho nastavenia s jasným plánom ako vec riešiť. A za to veľké ďakujem Federika!"

Pavol Kašuba, dátový analytik

“Bola som jednou z piatich ľudí v koučingovej skupine s názvom Moja cesta za ideálnou prácou. Na začiatku som mala obavy z telefonických stretnutí, nakoľko som pred tým nič podobné nezažila a mám radšej osobné stretnutia, ale obavy sa rýchlo rozplynuli a čoskoro som objavila mnohé pozitíva :)

Vďaka účasti v skupine som nadobudla viac sebaistoty a odhodlania. Uvedomila som si, čo je pre mňa v pracovnej oblasti dôležité a aké sú moje plusy :-) Začala som riešiť veci, ktoré som dlho odkladala. Mám z toho všetkého dobrý pocit a odhodlanie do budúcna.

Páči sa mi, že zapájaš všetky svoje kontakty. Každému si vedela nájsť niekoho, kto vedel poradiť, pomôcť, dať nejakú spätnú väzbu…

Už ťa aj odporúčam ďalej :-) napríklad kamarátkam na/po materskej. Myslím, že to je obdobie, kedy človek trochu stratí vieru vo svoje pracovné schopnosti a potrebuje dodať odvahy. Tiež je to fajn čas, kedy je možné zamyslieť sa nad zmenou a aj ju uskutočniť.”

Barbora Lanči, architektka, mama dvoch dcér, toho času na materskej 

FederikaPlesnik_OZNAM_1080x1080_cisty_edited.jpg

„Vďaka niekoľkým koučingom s Federikou som pochopil, kde je problém a čo treba robiť pre jeho odstránenie. Vyrovnal som sa s niečím, cez čo som sa nevedel preniesť, ale ešte mám na sebe aj tak veľa práce.

Páči sa mi, že si sedíme, rozumieme si a cítim úprimný záujem o mňa ale aj veľký skill.

Federiku by som jednoznačne odporučil aj iným, pravé kvôli tomu, že vie pomôcť.

A odpoveď na otázku „komu“ je jednoduchá: Tomu, kto reálne chce pomoc a hľadá riešenia, nie fúkanie rán.

Federika koučing nerobí pre peniaze, ale preto že ju napĺňa, že pomáha druhým.

Našla sa v tom a je to naozaj cítiť, nielen na prístupe ale potom aj na výsledkoch.

 

Ďakujem.“

Maroš Putala

"Po konzultácii s Vami som si uvedomila nové veci o sebe, utvrdila sa v názorovom smerovaní ale aj našla spôsob ako sa posúvať ďalej a smer, ktorým sa chcem uberať. Ďakujem za Vaše rady, otázky, aj spôsob, akým ste ma koučovali.

Určite Vás odporúčam aj ďalším ženám ale aj mužom, ktorí sa hľadajú a potrebujú popostrčiť alebo nájsť svoje vysnené zamestananie či pracovný cieľ.

 

Ďakujem, 🌷"

Lenka Ďugová, právnička

FederikaPlesnik_OZNAM_1080x1080_cisty.png

"Thank you, Federika, for my last coaching session.
I feel strong, focused and in my own power now!

I go in direction I want, taking the steps I can take, to create my dream life.

 

I had a few one to one sessions with Federika (in person, as well as over the phone) over last 4 years and I can't recommend her enough! She is a fantastic coach and an amazing being with great abilities, fantastic training,

but most of all the inner knowledge and intuition.

 

During the sessions Federika is not only asking the right questions, which is extremely helpful and important,

but with those questions she gives you a chance to dig

a little bit deeper into your own personality, needs, feelings...and this is key. I always become more of who I am and understand better my growing abilities.

 

She is the one I go to when I feel stuck in life. If you have this feeling, do not wait any longer! Just call her and move on in a beautiful journey of opportunities. Sometimes this one session and the right questions is what we need to create a new, better life. I definitely did, so thank you, Federika, from all my heart!"

Paulina Brzozowska

photographer, holistic healer and owner of Paulina's retreat

Vďaka sérii koučingov s Federikou som pochopila viac, kto som. Že nie som úplne divná, ako som si myslela, a dodalo mi to viac sebavedomia byť sama sebou.

Páčila sa mi otvorenosť, že sa môžeme baviť na rovinu, pomenovávať veci, nemusíme sa na nič hrať, pokoj idúci z druhej strany linky, môžem byť sama sebou a tá druhá strana ma akceptuje takú aká som, nesúdi ma, neprehovára, nesnaži sa vnútiť nejaký názor…

Tešila som sa na každý call, že čo nové sa “naučím” alebo dozviem, čo ma posunie vpred, namotivuje ďalej.

 

Páčila sa mi flexibilita, že sme to veľmi dlhodobo neplánovali, ale nejako rýchlo dohodli podľa situácie, ktorej čo vyhovovalo – nemám problem s dlhodobým plánovaním, ale v aktuálnej situácii to padlo lepšie vhod. Super bolo, že sme sa nemuseli stretnúť a dalo sa telefonovať :)

 

 A tie otázky, tie boli super, lebo mňa by nenapadli. Taký reálny záujem o mňa bol sympatický.

Naučila som sa, že každá vec má riešenie, a aj keď ho nevidíme hneď, treba ho ďalej hladať a nevzdávať sa. Že sa na veci môžem pozerať z viacerých uhlov a nie len z tých, čo som videla doteraz. A keď ich nevidím, je lepšie sa spýtať okolia, alebo viac rozhliadnúť okolo seba. A aj keď sa mi občas veci nezdajú, je lepšie ich skúsiť a preveriť si, že či naozaj je moja domnienka správna. Že nemusím hladať chybu len v sebe.

Páčilo sa mi nastavenie si vecí na začiatku, profesionálny prístup, flexibilita, komunikácia, osobný prístup.

Som rada, že som spoznala ďalšieho skvelého človeka, čo ma posunul vpred.

Federika, si super a je užasné, že robíš to, čo robíš,

a vďaka Tebe môžu byť ľudia spokojnejší

a svet môže byť krajší :) Ďakujem.“

Mária Gúber, manažérka a mama 4 detí,

toho času na materskej 

“Moja skúsenosť s Federikou bola veľmi intenzívna. Najskôr to bol koučing a dodnes mám odložené niektoré obrázky, ktoré som si pri našich stretnutiach kreslila a pomôžu aj dnes. Bolo to veľmi motivačné a radostné.

Potom som sa prihlásila na  jeden z jej seminárov o tom ako si nájsť ideálnu prácu - aj zo zaujímavosti aj som hľadala pár odpovedí. Bolo to veľmi zaujímavé stretnutie nabité informáciami, ktoré boli nové a aj podľa reakcií okolia boli o novom pohľade aj na seba .
Niekedy pochybujeme o sebe, o našej ceste a iný uhol pohľadu môže byť tým správnym kľúčom, ak nám ho má kto ponúknuť.”

Patrícia Jarjabková Garajová

FederikaPlesnik_OZNAM_1080x1080_cisty_edited.jpg

"Odkedy s tebou mávam koučingy a občasné mentoringy, som si vedomejšia svojich pocitov. Zlepšil sa mi vzťah s partnerom, zlepšila som komunikáciu vo všetkých svojich vzťahoch. Viem jasnejšie pomenovať, čo chcem a potrebujem a komunikovať to ďalej.

 

Naučila som sa byť prítomnejšia. Vďaka tomu, čo som sa od teba naučila mám možnosť sa posúvať v živote ďalej a viac si ho užívať, neriešiť veci, ktoré nezmením a venovať energiu tam, kde je to potrebné – do seba a do svojich vzťahov. 

 

Aj vďaka sedeniam s tebou som úspešne prekonala viaceré náročné situácie a obdobia v mojom živote.

Na spolupráci s tebou sa mi najviac páči otvorenosť, láskavosť, pochopenie a ľudskosť. Viem, že je u teba bezpečný priestor, kde môžem povedať čokoľvek, čo si myslím alebo cítim, prejaviť svoje emócie a nebudem súdená, ale pochopená.

 

Vieš jasne pomenovať situáciu, s ktorou sa sama niekoľko mesiacov/rokov borím. Vo mne to vytvára „aha“ moment, následkom čoho si viem jasne povedať, že toto je takto a čo s tým teraz ideme robiť. Dokážeš ma prinútiť hľadať odpovede aj na tie otázky, na ktoré si sama netrúfam odpovedať, ale tak, aby som sa necítila pod tlakom. Prirodzene vycítiš, kedy je potrebných viac otázok a kedy je potrebný ešte priestor, kým sa necítim úplne istá v tom, čo chcem spraviť.

A či by som spoluprácu s tebou odporučila aj iným? Stopercentne áno! Najlepšie úplne všetkým, pretože spolupráca s tebou je zážitok. Určite však všetkým, ktorí si nie sú niečím istí a potrebujú zistiť, ako ďalej, čo ich naozaj napĺňa, nevedia sa rozhodnúť medzi viacerými alternatívami. Poskytneš im priestor na premýšľanie, rozobratie situácie  v tempe, aké im vyhovuje a tak,

že sami prídu na to, čo ďalej robiť.

Ale aj tým, ktorí si “len” chcú vyčistiť hlavu od každodenných (pracovných, vzťahových, rodičovských a iných) povinností, prípadne ich čaká náročný rozhovor s niekým a radi by si ho vopred prešli a boli pripravení na možné scenáre alebo by radi lepšie rozumeli sami sebe (svojim emóciám, reakciám na ne a pod). 

 

Najdôležitejšia vec, ktorú by ľudia mali o spolupráci s tebou vedieť je, že si neskutočne srdečná, ľudská a otvorená, obrovská profesionálka a z každého sedenia pôjdu o niečo ľahší a vďaka tebe sa im bude jednoduchšie a krajšie žiť :)"

Janka Urbanová

Referencie na školenia a iné spolupráce

FederikaPlesnik_OZNAM_1080x1080_cisty.png

“Federikine školenie určite patrí medzi top všetkých vzdelávačiek čo som kedy zažila. Brutálne dobre štruktúrované a spravené, celkovo som sa tam cítila nesmierne dobre a kvitnúco. Ďakujem Federike z celého srdca, cez túto session som si zodpovedala veľa otázok, ktoré riešim už dva roky. Som nesmierne zaviazaná."

"Som za túto session neskutočne vďačná a v mnohom ma usmernila a upokojila. Pre mňa top session za posledné obdobie."

"​Meaningful and very specific content. I'd love to have this session for longer - half day or even a full day!"

"Super useful!"

"Amazing session. She gave us the tools how to begin a self-discovery journey. We had the time to reflect and she showed a very personal approach."

"Awesome structure, very good discussions, Federika is a natural delivering this session, and her energy and enthusiasm made it very pleasant." 

"Perfect!"

Interkatívne školenie s koučingovou časťou o nastavení si svojej vízie do budúcnosti
 

Od roku 2017 ho každoročne vediem pre účastníkov programu Teach Next a opakovane je hodnotené ako top školenie z mnohých, ktoré účastníci v rámci programu dostávajú.

Školím a koučujem bez problémov aj v angličtine. 

„Moc se mi líbilo, že pevně daná byla jen forma, konkrétní obsah školení vyplynul z témat, které řešíme, a zároveň se k nim Federika dokázala vyjádřit navzdory tomu, že tato témata předem neznala – taková míra improvizace a out-of-the-box-thinking je ukazatelem velké profesionality :)."

 

"Líbily se mi testy a práce ve skupinkách, „akční“ forma školení mi velmi vyhovuje."

 

"Veľmi užitočné a dobre štruktúrované, striedali sa fázy krátkej teórie a skúšania na príkladoch. Zaujala ma čast ohľadom feedbacku a hodnotenia, zaviedol som to i vo svojom tíme."

"Federika dokázala správně naslouchat a vyhodnotit situaci, takže její komentáře a doporučení byly opravdu relevantní."

 

"Všeobecně to bylo na jedničku. Federika velice dobře reagovala na situace a dařilo se jí držet pozornost všech účastníků. A stále přitom sledovala osnovu zadání. Ostatním se také dařilo se zapojovat a držet aktivitu."

"Bol som veľmi milo prekvapený, že Federika si hneď od začiatku spolupráce (týždne pred školením) zbierala informácie o našich požiadavkách a našej situácií. Tým pádom bola schopná školenie vytvoriť perfektne na mieru. Zároveň bola dostatočne flexibilná, že pri samotnom školení ešte bola schopná ihneď reagovať na naše podnety a doladiť obsah a stále zachovať zrozumiteľnosť a celistvosť prednášky. Nepamätám sa, že by som sa bol kedykoľvek zúčastnil školenia, ktoré malo takto pozitívny ohlas."

2x 2-dňové školenie pre manažment (vrátane riaditeľa) veľkej českej IT firmy

Zúčastnení manažéri majú všetci dlhoročné (často 10 až 20 ročné) skúsenosti a súhrnne ohodnotili školenie na 1 

Úplná topka."


"Super kurz, šikovná lektorka. Získali sme užitočný nástroj."

"Kurz bol veľmi užitočný, koncept kariérnych kotiev mi pomohol sa lepšie zorientovať v mojich rozhodnutiach a budem ho využívať v budúcnosti."

"Skvelý kurz ako záverečná bodka za 3 rokmi v NLA."

"Na Federike oceňujem jej dlhoročné skúsenosti a schopnosť odhadovať ľudí."

"Empatická lektorka, všetky jej rady boli dobre cielené."

 

"Federika je príjemná, priateľská a inšpiratívna."

"Páčil sa mi Federikin koučingový prístup, zapájanie všetkých účastníkov, interakcia."

"Veľmi milý prístup, množstvo skúseností a vysvetľovanie na príkladoch."

 

"Federika je veľmi autentická a zapálená pre vec."

Interaktívny 4-hodinový workshop o kariérnych kotvách a nastavení si vízie po skončení Nexteria Leadership Academy so študentmi jej posledného ročníka 

FederikaPlesnik_OZNAM_1080x1080_cisty_edited.jpg

"Kamarátka, spolupracovníčka na projektoch, dodávateľka aj klientka.

Federika Plesník je pre mňa skĺbenie rozumu a intuície. Počas tých necelých 7-8 rokov spolupráce som si neraz uvedomila momenty, kedy vedela správne a citlivo zvoliť vhodný prístup.

Federika je človek, ktorý vie v pravom momente vytiahnuť a nadávkovať do situácie, rozhovoru či osobného, alebo pracovného, presne tú ingredienciu, ktorá v  danej situácii chýba.

Jej umením je schopnosť oscilovať na osi od čisto racionálneho, pragmatického riešenia situácie a trefného pomenovania problému, až k čisto pocitovému a intuitívnemu vnímaniu situácie a ľudí.

Federika je človek, na ktorého sa môžem spoľahnúť vo všetkých rovinách vzťahu – ako klient mám absolútnu istotu, že služba bude dodaná, že reakcie partnerov a výstup je plne profesionálny. Ako dodávateľ oceňujem jej férovosť a otvorenosť diskutovať o veciach. Vnímam ju ako veľmi šikovného človeka.

Ešte veľa budeme o nej počuť a ja mám tú česť, že si ju môžem z času na čas aj zažiť!"

Erika Matwij, CEO HUMAN INSIDE, Odborníčka na rodinné firmy a Prezidentka Inštitútu Rodinného Businessu 

bottom of page