top of page
 • Máš deti vo veku škôlkarov/školákov a si nespokojná vo svojej aktuálnej práci?
 
 • Si momentálne na materskej a bojíš sa, čo s tebou bude, keď ti skončí?
   
 • Túžiš po práci, ktorá zapadá do tvojho života s deťmi a zároveň ťa uživí?
 
 • Chceš napredovať, rozvíjať sa, robiť zmysluplné veci, ale nevieš ako na to?

Ak je toto tvoj prípad, si tu správne!

Katka_Home_Office_2018_cropped_edited.jpg

Spokojná v práci

Ako objaviť a získať prácu, ktorú chcem

14-týždňový online kurz pre mamy 

foto (24)_edited.jpg

Spokojná v práci

Ako objaviť a získať prácu, ktorú chcem

14-týždňový online kurz pre ženy 

“Mám prácu, ale nebaví ma. Chodím tam len aby mi niečo cinklo každý mesiac na účet. Som tak unavená z neustáleho naháňania sa medzi robotou a rodinou. Neviem však, čo iné by som mohla robiť.”
"Za chvíľu mi končí materská a ja netuším, čo budem potom robiť.
Mám pocit, že
po tých rokoch na materskej už nič neviem!
Bojím sa, že mi ušiel vlak a už naň nebudem vedieť naskočiť."

Prihlasovanie do kurzu je momentálne zatvorené

Chceš dostať info, keď otvoríme prihlasovanie do ďalšieho turnusu? Nechaj nám svoj email tu:

Ďakujeme za záujem!

Prečo sú mnohé mamy pracovne
stratené a nenaplnené?

 • Pochybujú o sebe a nevedia pomenovať svoje talenty a silné stránky.
 
 • unavené a frustrované z neustáleho naháňania sa medzi prácou a rodinou. Nevedia ako z toho von.
   
 • Nevedia, čo by chceli a mohli robiť. 
 • Myslia si, že na zmenu práce je už neskoro, že nemajú potrebné vzdelanie, skúsenosti a schopnosti.
   ​
 • Nemajú dobre napísaný životopis ani profil na LinkedIn-e 
   
 • Netušia ako si hľadať prácu a tak bezcieľne prechádzajú pracovné portály. 
   
 • Začať niečo vlastné je pre nich tiež strašiak. Aj keď nápady by možno aj mali, boja sa ísť do toho. 
   
 • Nevedia sa predať, hovoriť o peniazoch, ani vyjednávať.
   
 • Brzdí ich strach z neznáma a zo zlyhania.

Ak si sa v predošlých riadkoch našla, chceme ťa ubezpečiť, že nie si jediná

Young tired single mother suffers from h

O príprave na materstvo a výchovu sa už popísalo množstvo kníh a článkov. 

 

Málokto nás však učí, čo bude po materskej. Ako úspešne skĺbiť rolu mamy a prácu?

 

Preto bežne mávame pocit, že si musíme vybrať medzi jedným alebo druhým a nie je nám v tom dobre. Alebo sa snažíme zvládať aj prácu aj rodinu a pritom potláčame svoje potreby a túžby.

Dá sa to aj inak

Pretty businesswoman smiles at the camer

Predstav si, že vieš, v čom si dobrá. A nielen to vieš, ty tomu aj veríš!

Materskú už nevnímaš ako niečo, čo zabrzdilo tvoju kariéru. Naopak, materstvo ťa obohatilo a posunulo dopredu a ty presne vieš v čom.

 

Vnímaš svoju hodnotu a vieš ju aj partnersky a asertívne odkomunikovať. Či už doma alebo na pohovore.

 

Vieš už, čo v práci chceš a nechceš. Máš plán a to ti prináša radosť a pokoj. Tešíš sa, čo prinesie tvoje ďaľšie pracovné smerovanie.

Príjemná predstava, však? Dobrá správa je, že to pre teba nemusí byť úplné sci-fi. 

Ako ti vieme k tomu pomôcť
Náš kurz obsahuje všetko dokopy na prejdenie cesty od “pracovne stratená” po “pracovne nájdená” :) 


Je flexibilný. Môžeš si ho robiť v čase, ktorý tebe najviac vyhovuje. Neočakávané situácie či detské choroby už nebudú prekážkou
tvojho vzdelávania a rastu.


 
To, čo do neho investuješ teraz, sa ti mnohonásobne vráti v budúcnosti. Ušetríš energiu, peniaze aj čas, ktorý by si v budúcnosti strávila bezcieľnym a frustrujúcim kariérnym hľadaním a stagnovaním.


Nebudeš v tom sama. Počas kurzu ti dáme praktické rady, overené postupy a nástroje a budeme ťa celý čas podporovať. 
Okrem nás bude v kurze mnoho skvelých žien, ktoré si prechádzajú tým istým ako ty. Aj od nich budeš môcť čerpať podporu a inšpiráciu.
Diverse women smiling in circle wearing
Vedela si, že pravdepodobnosť úspešného dokončenia online kurzu je až o 90 % vyššia, keď sa učíš v podporujúcej komunite, než keď sa učíš sama?

Ako kurz funguje?

1

Laptop
Každý týždeň si pozri nové video lekcie, alebo si ich vypočuj ako audio nahrávku.

2

Person checking their laptop
Plň úlohy z videí, aby si sa posúvala.  Môžeš sa zapojiť aj do zdieľania vo Facebook skupine alebo si prísť po podporu na live online stretnutia. 

3

Person on laptop from above
Po skončení kurzu dostaneš prístup k bonusom, aby si mohla zlepšiť aj svoje počítačové zručnosti.
O kurze

Čo ti kurz prinesie v skratke

Budeš vedieť, čo ti ide prirodzene dobre a v čom vynikáš.

Zamestnanie alebo niečo vlastné? Ujasníš si, čo chceš a v rukách budeš mať plán, ako to dosiahnuť.

Na svoj životopis budeš hrdá, lebo ťa bude vystihovať.

Budeš vedieť odkomunikovať svoju hodnotu zamestnávateľovi.

Vyjednávanie o flexibilných podmienkach už nebude strašiak. Budeš vedieť, ako na to.

Uvedomíš si, že mať prácu, ktorá ťa baví aj uživí nie je zbytočný rozmar ale dosiahnuteľná možnosť.

Zistíš, že mať kariéru a rodinu sa navzájom nevylučuje.

Čo ťa počas 14 týždňov v kurze čaká?

rozklikni každý riadok pre viac info

 • Čo je koučing?
  Koučing je efektívny spôsob učenia sa a zlepšovania sa. Je to účinná forma osobnostného a profesionálneho rozvoja. Ak to zjednoduším, je to forma rozhovoru klienta s koučom, kde kouč sa klienta pýta rôzne otázky a reflektuje na to, čo klient hovorí. Kouč v rozhovore sprevádza klienta s cieľom, aby si klient v sebe našiel tie riešenia a odpovede, ktoré sú preňho tie najlepšie. No dobre, a prečo je to také efektívne? Opäť zjednodušene, preto ako fungujú naše mozgy a telá. Ak nad niečím rozmýšľame sami v duchu, aktivujú sa nám určité časti mozgu. Ak sa o tom začneme s niekým rozprávať, pridajú sa ďalšie a preto sme často v rozhovore schopní prísť na nové veci, na ktoré by sme sami neboli prišli. A keď je ten rozhovor naviac vedený dobrým koučom, tak sa zapojí ešte viac "častí" a klient zrazu príde na také odpovede, také riešenia a také kroky, ku ktorým by sa sám alebo bežnými rozhovormi nebol dopracoval. Alebo ak aj áno, trvalo by mu to väčšinou dlhšie ako pomocou koučingu. Ak vieme, že takto fungujeme ako ľudia, tak potom ísť na koučing nie je hanba. Práve naopak, neísť na koučing môže byť niekedy škoda. Vzťah kouča a koučovaného klienta je vždy rovnocenný, rešpektujúci. Koučing sa deje v prostredí bezpečia, diskrétnosti, akceptácie a otvorenosti.
 • Aký je rozdiel medzi koučom, trénerom, psychoterapeutom, mentorom, lektorom či poradcom?
  Tréner/ mentor/ lektor - niekto, kto je v určitej oblasti odborník a preto môže v danej oblasti trénovať a viesť menej skúsených. Je to v podstate učiteľ, ktorý svojim žiakom či zverencom hovorí alebo predvádza čo a ako môžu robiť preto, aby sa v danej oblasti zlepšovali. Psychoterapeut - vysokoškolsky vzdelaný človek v oblasti psychológie, ktorý následne prešiel aj praktickým niekoľkoročným terapeutickým výcvikom, ktorý stanovuje diagnózu, pátra po jej príčine (často v minulosti človeka) a stanovuje proces liečby (aj keď bez liekov, keďže tie môže predpisovať len psychiater). Poradca - odborník s veľkým prehľadom v nejakej oblasti (finančnej, hypotekárnej, výživovej apod.), ktorý na základe svojej expertízy radí ľuďom, ktorí sa v danej oblasti tak dobre nevyznajú. Kouč - sprievodca klientov v sebarozvoji a hľadaní riešení, ktorý im neradí, nehovorí, čo majú robiť, nesúdi ich. Kedže v slovenčine nemáme vhodný ekvivalent, často sa koučing mylne zamieňa s trénovaním alebo školením. Kouč však nie je ničím z vyššie uvedených rolí. Kouč pomáha prostredníctvom procesu koučingu (teda rozhovorom a najmä presne kladenými otázkami) klientom vidieť možnosti, pomáha im zvyšovať ich sebedôveru a motiváciu. Koučing sa zameriava prevažne na prítomnosť a budúcnosť. Ja vo svojej práci striedam a kombinujem role koučky, mentorky a lektorky. Mentorkou viem byť vďaka mojim skúsenostiam a vedomostiach v konkrétnych oblastiach - napríklad v oblasti manažmentu (preto v práci s manažérmi/kami rada kombinujem koučing aj mentoring podľa situácie a potreby). Tiež klientom/kám mentoringovo pomáham, keď im vysvetľujem a ukazujem akými spôsobmi si môžu efektívne hľadať prácu, ako si urobiť životopis, ako uspieť na pohovore, ako vyjednávať, ako asertívne komunikovať. Lektorkou som, keď vediem skupinové workshopy a školenia napr. o jednotlivých vyššie spomenutých zručnostiach alebo o tom, ako si nájsť pre seba ideálnu prácu.
 • Aké témy sú vhodné na koučing?
  Akékoľvek! :)
 • Kedy vám koučing môže pomôcť?
  V prvom rade, ak sami chcete. Ak sa chcete mať inak, lepšie a ste pripravení na tom pracovať formou otvoreného rozhovoru s koučom/kou. Koučing je vo všeobecnosti efektívny spôsob učenia sa a zlepšovania sa. Takže keď sa chcete zlepšovať v akejkoľvek situácii či oblasti, koučing vám vie pomôcť. Príklady situácii, s ktorými za mnou chodia klienti/tky (vyberám len niekoľko, možností je nekonečne): Ak ste zaseknutí v nejakej situácii či probléme, ale neviete presne ako to vyriešiť. A možno už aj pochybujete, či sa to vôbec vyriešiť dá. A pritom by ste tak chceli! Ak ste na životnej či pracovnej križovatke - teda rozhodujete sa medzi rôznymi alternatívami. Ak v sebe nosíte otázku, ale neviete si na ňu odpovedať. Ak túžite po zmene. Ak máte ciele, sny, plány a chcete ich plniť. Ak čelíte výzvam doma, v práci, či v športe a chcete ich čo najlepšie zvládnuť. Ak by ste chceli byť sebeistejší, spokojnejší. Ak potrebujete naplánovať a úspešne zrealizovať nejaký komplexný projekt. Ak ste v dlhodobom strese, či dlhodobo unavení a chcete z toho von. Ak vás čaká dôležitý/náročný rozhovor či situácia a chcete sa na ne pripraviť. Koučing pomáha zapájať a prepájať rôzne časti mozgu a tela tak, aby si klienti jasne sformulovali čo v danej situácii pre seba potrebujú. Pre viac príkladov, ako vám koučing môže pomôcť si môžete prečítať referencie od mojich klientov a klientiek.
 • Kde a akou formou koučing prebieha?
  Koučujem buď osobne, alebo online video hovorom, alebo telefonicky (audio hovorom). Pre osobný koučing mám priestory v Karlovej vsi v Bratislave, ale po dohode viem prísť aj na iné miesto. S niektorými ľuďmi sa počas koučingov prechádzame v parku, okolo jazera, či v lese. Záleží teda na osobnej preferencii každého človeka, ja som flexibilná. Veľa klientov preferuje online koučing a najviac formou audio hovoru. Jednak sa tak ľahšie časovo zladíme a druhak je to pre mnohých príjemnejšie. Počas audio koučingu sa totiž môžu plne sústrediť na svoje myšlienky, nepozerajú do monitoru a naviac pritom môžu byť napríklad aj doma v pyžame a robiť si poznámky v posteli. :) Koučing formou audio alebo video hovoru je rovnako efektívny ako osobný koučing, pre mnohých dokonca efektívnejší. Je to vec osobnej preferencie. Niekedy to s klientmi aj striedame.
 • Ako dlho koučing trvá?
  Jedno "sedenie" so mnou trvá obvykle 75min. Novým klientom ponúkam pred prvým stretnutím bezplatný nezáväzný cca 10 minútový telefonát, počas ktorého sa môžeme porozprávať o procese spolupráce, môžu sa ma spýtať, čo potrebujú, aby si overili, či im to sedí a chceli by so mnou ísť do platenej spolupráce. Počet sedení, ktoré klient potrebuje alebo chce, je čiste individuálny. S niektorými klientmi sa dohadujeme len na jednom ďalšom stretnutí a ak budú chcieť po ňom ešte ďalšie, ozvú sa a dohodneme sa. S inými si zas dohodneme vopred predpokladanú dĺžku koučovacieho projektu - to znamená počet stretnutí, za ktoré by sa klient chcel dopracovať k svojmu cieľu.
 • Koľko koučing stojí?
  150 eur za sedenie, ktoré trvá cca 75 minút. Môže to však byť aj trochu inak - závisí to od dĺžky koučovacieho projektu (teda od počtu sedení), aj od konkrétnej situácie. Pri viacerých sedeniach klientom niekedy dávam zvýhodnenú cenu a tiež mám pár tzv. charitatívnych klientov, ktorých koučujem za iných podmienok. V každom prípade sa mi ozvite, ak máte záujem. Mám nádej, že sa dohodneme. :)
 • Čo znamená "certifikovaná" koučka?
  Kouč je zatiaľ u nás neregulovaná profesia, takže si na vizitku môže ktokoľvek napísať, že je kouč. Bohužiaľ. Existuje však Medzinárodná federácia koučov (International Coaching Federation). Tá ako jediná oficiálna asociácia celosvetovo udeľuje koučom akreditácie, resp. certifikácie. Certifikáciu dostane len ten kouč, ktorý: 1. prejde dlhodobým kvalitným školením v akreditovanom školiacom centre, kde musia učiť tí najskúsenejší kouči, ktorí sami prešli niekoľkými úrovňami akreditácie tejto federácie. 2. úspešne zloží teoretické aj praktické záverečné skúšky. 3. má odkoučovaný potrebný počet hodín s reálnymi ľuďmi. Medzinárodná koučingová federácia a ňou certifikovní kouči by sa mali riadiť jasnými etickými a profesionálnymi pravidlami koučingu. Tiež by sa neustále mali ďalej vzdelávať v odbore a zväčšovať svoju prax. Koučingový certifikát som získala v roku 2017 v českom Koučink Centre pod vedením renomovaných koučov Michala Ondráčka a Jiřího Kunčara. Jirka má najvyššiu možnú medzinárodnú koučingovú certifikáciu a Michal sa učil od a neskôr aj spolupracoval so samotným krstným otcom koučingu Timothy Gallweyom. S Michalom mávam aj ďalšie mentoringové stretnutia. V posledných rokoch som prešla tiež mnohými ďalšími koučingovými vzdelávaniami, doma aj v zahraničí a naďalej sa vzdelávam. Zároveň som absolvovala intenzívny akreditovaný dvojročný výcvik pre pomáhajúce profesie v systemickej psychológii podľa modelu Virginie Satirovej.
 • Ako si môžeme dohodnúť koučing?
  Môžete mi napísať a dohodneme si podmienky a termín. Ak je pre vás koučing či mentoring nový, môžeme si najprv nezáväzne zavolať, aby ste sa mohli pýtať aj navnímať, ako sa vám so mnou komunikuje. Tak si môžete overiť a neskôr v kľude zvážiť, či chcete do spolupráce so mnou vstúpiť.

Čo je súčasťou kurzu?

VIDEÁ
Prednahraté videá, ktoré dostaneš na tvoj email každý týždeň. Témy vo videách tvoria základ kurzu a budú obsahovať aj úlohy, ktoré ťa počas kurzu budú posúvať ďalej. 

SÚKROMNÁ FACEBOOK SKUPINA
Facebook skupina pre ženy v kurze, ku ktorej dostaneš prístup. Budeš tam môcť načerpať inšpiráciu, podporu, diskutovať a spýtať sa, čo ťa zaujíma k témam kurzu. V skupine nájdeš aj množstvo praktických návodov, šablón a stratégií.

AUDIO NAHRÁVKY
Nemáš čas sedieť pri počítačí a pozerať videá? Nahrávky dostaneš aj v audio formáte, takže si ich môžeš pustiť kedy chceš (aj pri kočíkovaní či varení :)). 

PRACOVNÉ LISTY, ŠABLÓNY, NÁVODY
K videám a nahrávkam dostaneš materiály, ktoré ti pomôžu pri plnení jednotlivých úloh. Nemusíš si sama vyhľadávať informácie, všetko potrebné dostaneš od nás. V kocke a zosumarizované, aby si ušetrila čo najviac času.
 
4x ONLINE STRETNUTIA S LEKTORKAMI KURZU

Každý mesiac vám v rámci nášho pravidelného online stretnutia zodpovieme všetky otázky k témam kurzu. Stretnutie je vždy vedené jednou z lektoriek a prebieha na platforme Zoom. Stretnutia sú nahrávané a môžeš sa k nim vracať.

1x ONLINE STRETNUTIE S PRÁVNIČKOU
Ku koncu kurzu sa budeš môcť poradiť s odborníčkou - právničkou, ktorá zodpovie tvoje konkrétne otázky ohľadne práci popri materskej, nárokov na dávky od štátu, úradných postupv, založenia živnosti atď., aby si vedela presne na čo máš nárok a čo robiť aj po tejto stránke. 

AKČNÉ VÝZVY A SÚŤAŽE S VÝHRAMI V HODNOTE 700 Eur
Bavia ťa súťaže, kde môžeš vyhrať ceny v hodnote stoviek Eur? Nás áno! Kto bude mať chuť, môže sa zapojiť do akčných výziev. Odmenou ti nebude len samotná výhra. Všetko, na čom takto budeš pracovať, ti zostane a môžeš to využiť po skončení kurzu.

ŽIVÉ VYSIELANIA S LEKTORKAMI VO FACEBOOKOVEJ SKUPINE
Na Facebooku sa budeme aj live vidieť. Napríklad pri losovaní cien z akčných výziev a súťaží, ale aj keď budeme odpovedať na aktuálne otázky a prinášať extra podporu.

PRÍSTUP K OBSAHU KURZU EŠTE 1 ROK PO SKONČENÍ KURZU

Bonusy

Pripravili sme pre teba navyše 2 bonusy, vďaka ktorým získaš
UŽITOČNÉ TECHNICKÉ ZRUČNOSTI, VEDOMOSTI A NÁSTROJE!

Ženy nám často hovoria, že by sa do novej do práce potrebovali  “vyzbrojiť” aj určitými “hard skills” - vedomosťami a technickými zručnosťami. 

Dali sme teda dokopy bonusy s tými najužitočnejšími a najpoužívanejšími digitálnymi nástrojmi. 
 • Čo je koučing?
  Koučing je efektívny spôsob učenia sa a zlepšovania sa. Je to účinná forma osobnostného a profesionálneho rozvoja. Ak to zjednoduším, je to forma rozhovoru klienta s koučom, kde kouč sa klienta pýta rôzne otázky a reflektuje na to, čo klient hovorí. Kouč v rozhovore sprevádza klienta s cieľom, aby si klient v sebe našiel tie riešenia a odpovede, ktoré sú preňho tie najlepšie. No dobre, a prečo je to také efektívne? Opäť zjednodušene, preto ako fungujú naše mozgy a telá. Ak nad niečím rozmýšľame sami v duchu, aktivujú sa nám určité časti mozgu. Ak sa o tom začneme s niekým rozprávať, pridajú sa ďalšie a preto sme často v rozhovore schopní prísť na nové veci, na ktoré by sme sami neboli prišli. A keď je ten rozhovor naviac vedený dobrým koučom, tak sa zapojí ešte viac "častí" a klient zrazu príde na také odpovede, také riešenia a také kroky, ku ktorým by sa sám alebo bežnými rozhovormi nebol dopracoval. Alebo ak aj áno, trvalo by mu to väčšinou dlhšie ako pomocou koučingu. Ak vieme, že takto fungujeme ako ľudia, tak potom ísť na koučing nie je hanba. Práve naopak, neísť na koučing môže byť niekedy škoda. Vzťah kouča a koučovaného klienta je vždy rovnocenný, rešpektujúci. Koučing sa deje v prostredí bezpečia, diskrétnosti, akceptácie a otvorenosti.
 • Aký je rozdiel medzi koučom, trénerom, psychoterapeutom, mentorom, lektorom či poradcom?
  Tréner/ mentor/ lektor - niekto, kto je v určitej oblasti odborník a preto môže v danej oblasti trénovať a viesť menej skúsených. Je to v podstate učiteľ, ktorý svojim žiakom či zverencom hovorí alebo predvádza čo a ako môžu robiť preto, aby sa v danej oblasti zlepšovali. Psychoterapeut - vysokoškolsky vzdelaný človek v oblasti psychológie, ktorý následne prešiel aj praktickým niekoľkoročným terapeutickým výcvikom, ktorý stanovuje diagnózu, pátra po jej príčine (často v minulosti človeka) a stanovuje proces liečby (aj keď bez liekov, keďže tie môže predpisovať len psychiater). Poradca - odborník s veľkým prehľadom v nejakej oblasti (finančnej, hypotekárnej, výživovej apod.), ktorý na základe svojej expertízy radí ľuďom, ktorí sa v danej oblasti tak dobre nevyznajú. Kouč - sprievodca klientov v sebarozvoji a hľadaní riešení, ktorý im neradí, nehovorí, čo majú robiť, nesúdi ich. Kedže v slovenčine nemáme vhodný ekvivalent, často sa koučing mylne zamieňa s trénovaním alebo školením. Kouč však nie je ničím z vyššie uvedených rolí. Kouč pomáha prostredníctvom procesu koučingu (teda rozhovorom a najmä presne kladenými otázkami) klientom vidieť možnosti, pomáha im zvyšovať ich sebedôveru a motiváciu. Koučing sa zameriava prevažne na prítomnosť a budúcnosť. Ja vo svojej práci striedam a kombinujem role koučky, mentorky a lektorky. Mentorkou viem byť vďaka mojim skúsenostiam a vedomostiach v konkrétnych oblastiach - napríklad v oblasti manažmentu (preto v práci s manažérmi/kami rada kombinujem koučing aj mentoring podľa situácie a potreby). Tiež klientom/kám mentoringovo pomáham, keď im vysvetľujem a ukazujem akými spôsobmi si môžu efektívne hľadať prácu, ako si urobiť životopis, ako uspieť na pohovore, ako vyjednávať, ako asertívne komunikovať. Lektorkou som, keď vediem skupinové workshopy a školenia napr. o jednotlivých vyššie spomenutých zručnostiach alebo o tom, ako si nájsť pre seba ideálnu prácu.
 • Aké témy sú vhodné na koučing?
  Akékoľvek! :)
 • Kedy vám koučing môže pomôcť?
  V prvom rade, ak sami chcete. Ak sa chcete mať inak, lepšie a ste pripravení na tom pracovať formou otvoreného rozhovoru s koučom/kou. Koučing je vo všeobecnosti efektívny spôsob učenia sa a zlepšovania sa. Takže keď sa chcete zlepšovať v akejkoľvek situácii či oblasti, koučing vám vie pomôcť. Príklady situácii, s ktorými za mnou chodia klienti/tky (vyberám len niekoľko, možností je nekonečne): Ak ste zaseknutí v nejakej situácii či probléme, ale neviete presne ako to vyriešiť. A možno už aj pochybujete, či sa to vôbec vyriešiť dá. A pritom by ste tak chceli! Ak ste na životnej či pracovnej križovatke - teda rozhodujete sa medzi rôznymi alternatívami. Ak v sebe nosíte otázku, ale neviete si na ňu odpovedať. Ak túžite po zmene. Ak máte ciele, sny, plány a chcete ich plniť. Ak čelíte výzvam doma, v práci, či v športe a chcete ich čo najlepšie zvládnuť. Ak by ste chceli byť sebeistejší, spokojnejší. Ak potrebujete naplánovať a úspešne zrealizovať nejaký komplexný projekt. Ak ste v dlhodobom strese, či dlhodobo unavení a chcete z toho von. Ak vás čaká dôležitý/náročný rozhovor či situácia a chcete sa na ne pripraviť. Koučing pomáha zapájať a prepájať rôzne časti mozgu a tela tak, aby si klienti jasne sformulovali čo v danej situácii pre seba potrebujú. Pre viac príkladov, ako vám koučing môže pomôcť si môžete prečítať referencie od mojich klientov a klientiek.
 • Kde a akou formou koučing prebieha?
  Koučujem buď osobne, alebo online video hovorom, alebo telefonicky (audio hovorom). Pre osobný koučing mám priestory v Karlovej vsi v Bratislave, ale po dohode viem prísť aj na iné miesto. S niektorými ľuďmi sa počas koučingov prechádzame v parku, okolo jazera, či v lese. Záleží teda na osobnej preferencii každého človeka, ja som flexibilná. Veľa klientov preferuje online koučing a najviac formou audio hovoru. Jednak sa tak ľahšie časovo zladíme a druhak je to pre mnohých príjemnejšie. Počas audio koučingu sa totiž môžu plne sústrediť na svoje myšlienky, nepozerajú do monitoru a naviac pritom môžu byť napríklad aj doma v pyžame a robiť si poznámky v posteli. :) Koučing formou audio alebo video hovoru je rovnako efektívny ako osobný koučing, pre mnohých dokonca efektívnejší. Je to vec osobnej preferencie. Niekedy to s klientmi aj striedame.
 • Ako dlho koučing trvá?
  Jedno "sedenie" so mnou trvá obvykle 75min. Novým klientom ponúkam pred prvým stretnutím bezplatný nezáväzný cca 10 minútový telefonát, počas ktorého sa môžeme porozprávať o procese spolupráce, môžu sa ma spýtať, čo potrebujú, aby si overili, či im to sedí a chceli by so mnou ísť do platenej spolupráce. Počet sedení, ktoré klient potrebuje alebo chce, je čiste individuálny. S niektorými klientmi sa dohadujeme len na jednom ďalšom stretnutí a ak budú chcieť po ňom ešte ďalšie, ozvú sa a dohodneme sa. S inými si zas dohodneme vopred predpokladanú dĺžku koučovacieho projektu - to znamená počet stretnutí, za ktoré by sa klient chcel dopracovať k svojmu cieľu.
 • Koľko koučing stojí?
  150 eur za sedenie, ktoré trvá cca 75 minút. Môže to však byť aj trochu inak - závisí to od dĺžky koučovacieho projektu (teda od počtu sedení), aj od konkrétnej situácie. Pri viacerých sedeniach klientom niekedy dávam zvýhodnenú cenu a tiež mám pár tzv. charitatívnych klientov, ktorých koučujem za iných podmienok. V každom prípade sa mi ozvite, ak máte záujem. Mám nádej, že sa dohodneme. :)
 • Čo znamená "certifikovaná" koučka?
  Kouč je zatiaľ u nás neregulovaná profesia, takže si na vizitku môže ktokoľvek napísať, že je kouč. Bohužiaľ. Existuje však Medzinárodná federácia koučov (International Coaching Federation). Tá ako jediná oficiálna asociácia celosvetovo udeľuje koučom akreditácie, resp. certifikácie. Certifikáciu dostane len ten kouč, ktorý: 1. prejde dlhodobým kvalitným školením v akreditovanom školiacom centre, kde musia učiť tí najskúsenejší kouči, ktorí sami prešli niekoľkými úrovňami akreditácie tejto federácie. 2. úspešne zloží teoretické aj praktické záverečné skúšky. 3. má odkoučovaný potrebný počet hodín s reálnymi ľuďmi. Medzinárodná koučingová federácia a ňou certifikovní kouči by sa mali riadiť jasnými etickými a profesionálnymi pravidlami koučingu. Tiež by sa neustále mali ďalej vzdelávať v odbore a zväčšovať svoju prax. Koučingový certifikát som získala v roku 2017 v českom Koučink Centre pod vedením renomovaných koučov Michala Ondráčka a Jiřího Kunčara. Jirka má najvyššiu možnú medzinárodnú koučingovú certifikáciu a Michal sa učil od a neskôr aj spolupracoval so samotným krstným otcom koučingu Timothy Gallweyom. S Michalom mávam aj ďalšie mentoringové stretnutia. V posledných rokoch som prešla tiež mnohými ďalšími koučingovými vzdelávaniami, doma aj v zahraničí a naďalej sa vzdelávam. Zároveň som absolvovala intenzívny akreditovaný dvojročný výcvik pre pomáhajúce profesie v systemickej psychológii podľa modelu Virginie Satirovej.
 • Ako si môžeme dohodnúť koučing?
  Môžete mi napísať a dohodneme si podmienky a termín. Ak je pre vás koučing či mentoring nový, môžeme si najprv nezáväzne zavolať, aby ste sa mohli pýtať aj navnímať, ako sa vám so mnou komunikuje. Tak si môžete overiť a neskôr v kľude zvážiť, či chcete do spolupráce so mnou vstúpiť.

Kto ťa kurzom prevedie?

foto (24)_edited.jpg
Tri odborníčky, ženy, mamy. Veríme, že skvelé veci vznikajú prepojením tých správnych ľudí - ich energie, skúseností a know-how. Preto sme sa rozhodli urobiť tento kurz spolu. Už roky úspešne  spolupracujeme a naviac sme si aj ľudsky skvele sadli.

Federika Plesník, expertka na kariérny koučing a mentoring špeciálne pre ženy a Pracujúce mamy, organizácia, ktorá sa ako prvá na Slovensku venuje tomu, aby si pracujúce mamy a firmy viac rozumeli.
O nás

Niečo viac o nás alebo prečo
téme pracujúcich mám rozumieme

Federika Plesník

foto (22)_edited_edited.jpg
 • Som certifikovaná koučka, mentorka, lektorka
   

 • Mama skvelého syna
   

 • 4 roky vediem vlastné semináre o nájdení si ideálnej práce, ktorých sa už zúčastnilo takmer tisíc ľudí, z toho väčšinou ženy (od stredoškoláčiek po šestdesiatničky)
   

 • Viedla som už stovky hodín platených individuálnych konzultácii so ženami ohľadom ich života a práce
   

 • Mám 14-ročné skúsenosti z manažmentu
  (7 rokov som žila v Anglicku, 6 rokov som potom na Slovensku pracovala ako riaditeľka známeho vydavateľstva)

   

 • Rozumiem ako rozmýšľajú zamestnávatelia aj zamestnanci
   

 • Viem, ako pracovať s ľudským potenciálom
   

 • Rozumiem aj našej ženskej psychológii (momentálne som v intenzívnom 2-ročnom psychologickom výcviku)
   

 • Verím (a moja prax so ženami mi to aj opakovane potvrdzuje), že každá žena môže mať prácu, v ktorej je spokojná!

Terézia Miháliková

 • Som spoluzakladateľka organizácie Pracujúce mamy, ktorej hlavným mottom je, aby si firmy a mamy lepšie rozumeli.
   

 • Projektová manažérka s dlhoročnými HR skúsenosťami
   

 • Mama 2 dievčat
   

 • Mám za sebou 6 ročnú reťazovú materskú a rozumiem mamám, ktoré sa vracajú späť do práce po materskej
   

 • Organizujem a moderujem webináre a iné vzdelávacie aktivity, ktoré súvisia s návratom do práce po materskej dovolenke. Za posledné 2 roky sa ich zúčastnilo viac ako 400 žien
   

 • Verím, že mať súčasne rodinu a kariéru je niečo úplne normálne, jedno nemusí byť na úkor druhého

foto (26)_edited_edited.jpg

Patrícia Hirschnerová

foto (20)_edited.jpg
 • Som tá druhá spoluzakladateľka Pracujúcich mám
   

 • Mama 2 krásnych detí, ktorá čerstvo po druhom pôrode dostala ocenenie Forbes 30 pod 30
   

 • Pomáham firmám a mamám, aby si našli spoločnú reč. Mnohé firmy totiž chcú, ale nevedia AKO so svojimi zamestnankyňami na materskej komunikovať
   

 • Deti ma naučili byť “výskumníčkou”, stále sa pýtať PREČO a ako veci môžu fungovať lepšie
   

 • Pre firmy robím poradenstvo a vzdelávanie manažmentu a tiež vzdelávam ich "mamičky", ktoré čaká návrat do práce
   

 • Mojimi webinármi a workshopmi prešlo viac ako 300 ľudí. Od rádových zamestnankýň po vysokých riaditeľov
   

 • Moje 6 ročné skúsenosti z prostredia medzinárodného obchodu mi ukázali, ako dobre to môže fungovať aj na Slovensku
   

 • Verím, že žena môže byť milujúca matka, ktorá si zároveň užíva svoju prácu bez pocitov viny. Rada sa s tebou podelím, ako na to

Objednať

Prečo sa ti kurz oplatí

Ak si vďaka tomuto kurzu nájdeš novú prácu čo i len o mesiac rýchlejšie ako bez kurzu, náklady na kurz sa ti hneď vrátia. 


Ak si vďaka kurzu
vyjednáš o 100 Eur vyšší plat mesačne, cena kurzu sa ti vráti za pár mesiacov a potom si už v čistom pluse, takže ti kurz peniaze nevezme ale prinesie! O vyššom sebavedomí a skvelom pocite nehovoriac :)


Môžeš si teraz kúpiť zopár topánok a oblečenia, či ísť na víkend na výlet, alebo môžeš investovať túto sumu do kurzu, ktorý ti pomôže nájsť
zmysluplnú prácu a spokojnejší život na celé roky. 

Keď už mám dávať svoje dieťa
do škôlky či k opatrovateľke,
tak pre prácu, ktorá za to stojí!

Kurz ŠTANDARD

Image on Mac Moniter
Pretty businesswoman smiles at the camera while sitting at her desk in front of the comput

SÚČASŤOU KURZU JE:

Cena za 14 týždňov našej podpory, video lekcíi, nových informácií, techník a materiálov 

Audiozáznamy
na stiahnutie z prednášok

Prístup k videám a audiám z kurzu ešte 1 rok po skončení kurzu


4x online stretnutie OTÁZKY A ODPOVEDE s lektorkami

Prístup na 1 rok do špeciálnej Facebookovej skupiny

2x prístup k špeciálnym bonusom

1x online stretnutie S PRÁVNIČKOU

Akčné výzvy a súťaže s výhrami v hodnote 700 Eur


 

Kurz PRÉMIUM

Image on Mac Moniter
Smiling adult daughter listening to older mother, talking, sitting on cozy couch at home,

SÚČASŤOU KURZU JE:

Cena za 14 týždňov našej podpory, video lekcíi, nových informácií, techník a materiálov 

Audiozáznamy
na stiahnutie z prednášok

Prístup k videám a audiám z kurzu ešte 1 rok po skončení kurzu


4x online stretnutie OTÁZKY A ODPOVEDE s lektorkami

Prístup na 1 rok do špeciálnej Facebookovej skupiny

2x prístup k špeciálnym bonusom

1x online stretnutie S PRÁVNIČKOU


Akčné výzvy a súťaže s výhrami v hodnote 700 Eur

2 x 45 minutové individuálne online konzultácie (koučing a mentoring) s Federikou Plesník v hodnote 200 eur


Konzultácie je možné využiť počas kurzu a platia ešte 6 mesiacov po skončení kurzu
Balíčky
Mother and Daughter

Keď sa mama stane spokojnejšou,
stane sa spokojnejšou celá rodina.
Investovaním do seba pomáhame
nielen sebe, ale aj druhým. 

Stále váhaš?
gold stamp wax_edited_edited.png

100%
GARANCIA
vrátenia peňazí


Vieme, že to, čo ti ponúkame, funguje.

Ak však s nami prejdeš celý kurz a urobíš všetky úlohy, ale nepomôže ti to a tvoj život sa nezlepší, vrátime ti všetky peniaze. 

 

Prihlasovanie do kurzu je momentálne zatvorené

Chceš dostať info, keď otvoríme prihlasovanie do ďalšieho turnusu? Nechaj nám svoj email tu:

Ďakujeme za záujem!

Referencie
Kde ste nás už mohli vidieť a počuť
rtvs_logoCropped_edited.jpg
Tv Joj logo.png
mama gang logo.jpeg
ab6765630000ba8a8de255766a03142944def2c2.jpeg
329cctyzdenciernacmyk.jpg
forbes-logo-gray 1.png
Mask Group.png
slovensko.png
radio-fm-logo.png
aj ty v it logo.png
blue transparent@2x.png
logopontis.png
logo_ibr_2020_v2.png
stiahnuť (1).png
nexteria-new.png
human_inside.png
JobSpoTT-logo-1.png
Čo napísali účastníčky predošlého kurzu
Screenshot 2022-05-06 at 22.49.55.png
Screenshot 2022-06-21 at 14.10.20.png
Screenshot 2022-03-27 at 15.22.39.png
Screenshot 2022-03-30 at 09.43.55.png
Screenshot 2022-04-01 at 12.18.21.png
Screenshot 2022-04-13 at 10.18.08.png
Screenshot 2022-04-21 at 11.00.57.png
Screenshot 2022-04-22 at 14.44.15.png
Screenshot 2022-04-24 at 19.44.54.png
Screenshot 2022-04-26 at 20.06.42.png
Screenshot 2022-04-24 at 15.18.39.png
Screenshot 2022-04-01 at 12.30.19.png
Screenshot 2022-04-07 at 21.45.53.png
Screenshot 2022-04-02 at 14.55.45.png
Screenshot 2022-04-05 at 21.22.09.png
Screenshot 2022-04-13 at 15.04.05.png
Screenshot 2022-04-28 at 12.49.24.png
Screenshot 2022-05-01 at 19.45.10.png
Screenshot 2022-04-11 at 16.07.27.png
Screenshot 2022-04-11 at 16.07.17.png
Screenshot 2022-04-20 at 23.59.29.png
Screenshot 2022-06-21 at 09.34.43.png
Screenshot 2022-05-09 at 11.31.27.png

Prvé dojmy účastníčok po kurze

"Po 3 mesiacoch kurzu viem, čo v práci chcem a potrebujem. Viem, čo ma baví a čo viem ponúknuť. "

 

"Našla som si opäť čas na seba. Našla som seba. Pretože som seba nedávala (vždy) na prvé miesto. Vďaka tomuto kurzu som si prešla aj „cestou do minulosti“, poučila som sa z dobrých aj zlých skúseností a rozhodnutí. Všetko mi teraz zapadá do tej pomyselnej skladačky. Viem sa za seba postaviť a som na seba hrdá, čo som predtým až tak nebola.
Dámy, veľmi pekne vám ďakujem za tento kurz. Bola to neskutočná jazda. 
Ten formát ste premakali. Tým, že mám rada kontakt s ľuďmi, tak mi osobné stretnutia chýbali. Ale ak by to prebiehalo prostredníctvom stretnutí, tak by som sa pravdepodobne nemohla zúčastniť. Videami, podporou na Facebooku, Zoom callmi ste vynahradili ten osobný kontakt. Nemám pocit, že by mi niečo uniklo."
Katarína Hrivnáková Čermáková

“Kurz mi priniesol obrovské zmeny v mojom sebavedomí.”

"Cítila som, že pokiaľ sa do kurzu neprihlásim, budem to neskôr ľutovať, že som nevyužila možnosť niekam sa posunúť. Preto som si jednoducho doslova prikázala , že choď do toho! A dobre som urobila.
Už vďaka pár lekciám kurzu som spoznala spoznala samu seba viac ako za doterajší život; dokázala som svoje nedokonalé JA konečne prijať a získala som po dllllhej dobe konečne pocit, že som úplne normálna; zlepšujem sa v asertívnej komunikácii s rodinou a okolím; pochopila som, že vystúpiť z komfortnej zóny je úplne normálne a dokonca niekedy nevyhnutné na to, aby som sa niekam posunula; ujasnila som si, čo mi na predchádzajúcom zamestnaní prekážalo a prečo. 

Kurz mi priniesol obrovské zmeny v mojom sebavedomí. Som nesmierne rada, že som na tento kurz natrafila, a vrelo ho odporúčam všetkým mamám, ktoré sa na svojej kariérnej ceste stratili a potrebujú sa nájsť, alebo sa zasekli/vyhoreli a potrebujú sa znovu rozbehnúť iným/tým správnym smerom, či jednoducho hľadajú životnú rovnováhu medzi prácou a rodinou.
 
Robte ďalej to, čo robíte, lebo to robíte úžasne a takýto kurz je pre mnohé (nielen) mamy nesmierne prínosný, ak nie doslova nutný." 😊

Zuzana Jendrichovská

“Mám jasné predstavy, čo chcem a čo nechcem robiť a nebojím sa o tom rozprávať.”

"Vďaka kurzu som si uvedomila, aká práca ma napĺňa a čo chcem v tomto období môjho života robiť.  Spoznala som samu seba a zistila som, v čom som dobrá aj od mojich známych.
Dozvedela som sa, ako má vyzerať ten správny, funkčný životopis a motivačný list. Viem, že môžem a mám na to právo, komunikovať so svojim zamestnávateľom o podmienkach, za ktorých budem spokojná v práci ja a bude spokojná aj moja rodina.
Cítim sa oveľa viac sebavedomá. Mám jasné predstavy, čo chcem a čo nechcem robiť, a nebojím sa o tom rozprávať. Naučila som sa pomenovať to, čo mi dala materská. 

Ďakujem Vám, dámy, Federika, Terka, Patrícia, za to, aké ste, že bojujete za to, aby ženám a matkám na Slovensku sa žilo lepšie a dôstojnejšie, aby sa cítili doceňované a vážené."

Gosia Kotulič

“Cítim sa pevne zakotvená vo svojich hodnotách, presvedčená o svojej cene a schopnostiach sebaprezentácie. Robím to, v čom som dobrá, ako si to sama "nakreslím” a kedy mi to vyhovuje."

"Pred kurzom som veľmi intenzívne rozmýšľala či odídem z práce ešte vo výpovednej dobe, alebo "sa kusnem" a uvidím neskôr. Ani o jednej z týchto možností som nebola úplne presvedčená. Cítila som sa zaseknutá medzi buď a alebo a žiadnu alternatívu som pred sebou nevidela. Keď na mňa na FB "vyskočila" upútavka na tento kurz, bolo to pre mňa jasné znamenie. Mám rada, keď sa veci dejú a toto bol pre mňa prvotný impulz.
 
V práci som dala výpoveď, veľmi rýchlo som pochopila, že náplň, ani forma mi nevyhovuje. Utriedila som si priority, nabrala odvahu a otvorene komunikovala ako si predstavujem ideálnu prácu nielen svojmu okoliu, ale aj na pohovoroch. Robím to, v čom som dobrá, ako si to sama "nakreslím" a kedy mi to vyhovuje.
 
Veľmi ďakujem, že som mohla byť súčasťou tohto kurzu. Ďakujem nielen vám Federika, Paťka, Terka za skvelú prípravu a prevedenie, ale aj všetkým vám, ktoré ste zdieľali svoje príbehy a nimi ma inšpirovali. Vďaka posledným týždňom s vami sa cítim pevne zakotvená vo svojich hodnotách, presvedčená o svojej cene a schopnostiach sebaprezentácie a verím, že tieto poznatky nezapadnú prachom, ale budem ich využívať ďalej. A čo ma najviac teší je, že moja dcéra bude mať iný vzor mamy, mamy, ktorá nemusí byť perfektná, stačí, že je dosť dobrá.

Myslím, že ste týmto kurzom ovplyvnili nielen veľa žien, ale aj ich partnerov a deti. Ďakujem."

Jana Kekeliová

“Kurz ma nakopol, aby som nestagnovala a bola proaktívna.”

"Do kurzu som išla s veľkou zvedavosťou:). Predstava mať uspokojivú prácu kombinovateľnú s rodinou ma nadchla. Kombinácia motivačných prvkov (načasovanie lekcií, forma akou boli prezentované, jednoduchý prístup k informáciám, príspevky na FB, podporná skupina a súťaže), výborne fungovala a zabezpečila pomerne hladké napredovanie.

Kurz ma nakopol, aby som nestagnovala a bola proaktívna. Donútil ma vytvoriť si priestor pre sebarozvoj, ktorý som už veľmi potrebovala. Pomohol mi pomenovať veci, ktoré som tušila, ale nedokázala verbalizovať a dodal mi istotu, že materská a materstvo nemusia byť v pracovnom živote handikepom. Za obrovský prínos považujem veľké množstvo praktických tipov a konkrétnych návodov ako vysnívanú prácu nielen nájsť, ale aj získať.

Celkovo to bola super jazda, ktorá prekonala moje očakávania."

Jana Salkovská

“Dokážem efektívne komunikovať. Uvedomujem si svoju hodnotu a vďaka tomu už nesedím v kúte, ale dokážem sa aktívne podieľať na veciach, ktoré ma zaujímajú.”

"Do kurzu som išla s tým, že vlastne neviem, čo chcem po skončení rodičáku robiť a veľmi to túžim zistiť. Mala som pocit, že vlastne dokopy ani nič nemôžem budúcemu zamestnávateľovi ponúknuť, že dokopy nič neviem a vôbec celkovo tie predstavy o budúcej práci boli veľmi hmlisté.
Na začiatku som nemala vôbec žiadnu predstavu, čo by som mohla robiť.
Teraz mám hneď niekoľko nápadov, ktorou cestou by som sa mohla uberať a pracujem na tom, aby som ich mohla zrealizovať, keď mi skončí rodičovská dovolenka.
Zistila som:
1. že nemusím byť nutne odborník (od malička som v takej viere výchovávaná), a že je okej vedieť z každého niečo
2. že je pre mňa ideál ísť cestou part-time jobov, kľudne aj na vlastnú päsť
3. že sa nemusím báť osloviť aj cudzích ľudí, keď ma niečo úprimne zaujíma 

Samozrejme, tých zistení je oveľa viac, ale tieto sú pre mňa najpodstatnejšie. Prekonala som svoj najväčší strach - kúpili sme druhé auto a šoférujem. Zatiaľ medzi dedinami, ale na to, že som nešoférovala od 18-ky, som spokojná. Dokážem efektívne komunikovať. Uvedomujem si svoju hodnotu a vďaka tomu už nesedím v kúte, ale dokážem sa aktívne podieľať na veciach, ktoré ma zaujímajú. Je toho veľa v rôznych oblastiach, sama som prekvapená, ako veľmi ma kurz zasiahol.
Ženy, ĎAKUJEM - a to nielen našim skvelým lektorkám, ale aj ostatným ženám v skupine za podporu a zdieľanie." 🙂 

Pavli Grančayová

“Vďaka kurzu som nadobudla pokoj a mám nesmierny pocit slobody.”

"Som šťastná, že som sa mohla lepšie spoznať, objaviť svoje kariérne kotvy. Zistiť, koľko veľa talentov vlastne mám a vďaka kurzu znovuobjaviť svoje dary a talenty, svoju hodnotu. Veľmi mi pomohlo, že sa postupne učím umlčiavať svojich vnútorných sabotérov a nedať priestor myšlienkam proti samej sebe. Tie ma niekedy doslova ničili. Teším sa, že na pohovor do práce môžem prísť sebavedomá, pripravená a s vedomím, čo chcem a do čoho sa dotlačiť nedám.

Vďaka kurzu som nadobudla pokoj. Som spokojná, tam kde som a s tým, čo mám. Hoci sa mi veci v živote nie vždy vyvíjajú tak ako by som chcela, alebo ako som si ich naplánovala, zisťujem, že všetko je ako má byť a vďaka tomu mám nesmierny pocit slobody. Teší ma, že mám tak veľa inšpiratívnej literatúry zameranej na sebarozvoj, z ktorej budem ešte dlho čerpať."

Vierka Micháliková

“Zistila som, že materská sa dá odkomunikovať aj úplne inak ako hendikep.”

"Keď som sa prihlasovala do kurzu, mala som nízke sebavedomie, nepoznala som svoju hodnotu a materskú som brala ako hendikep, ktorý mi istotne zatvorí nejedny dvere. Kurz prišiel pre mňa vo veľmi ideálnom čase a tak som si prekážkou bola iba ja sama a moje kritické myslenie.
Za tri mesiace som zažila množstvo aha momentov a objavila kopu zaujímavých tém.

Začala som si omnoho viacej veriť, zistila som, že materská sa dá odkomunikovať aj úplne inak ako hendikep a odnášam si fúru tipov a trikov ako sa predať a ako naformulovať aj moje priania. Zistila som, že nie som úplný mimozemšťan a že tak ako to mám ja, to má aj mnoho ďalších a že je to úplne v poriadku. Rovnako v poriadku je mať iný názor, ísť inou cestou a nemusieť vždy všetkým vyhovieť. Vďaka Vám milé lektorky a vďaka aj Vám milé moje spoluúčastníčky."

Lea Ungerová

“Kurz mi pomohol prehodnotiť, čo ma naozaj v živote robí spokojnou a šťastnou.”

"Do kurzu som išla v stave pred vyhorením... cítila som sa, že vo všetkom zlyhávam. Že akoľkovek sa snažím, všetko sa mi vymyká z pod kontroly. Chcela som "byť dokonalá vo všetkých roliach". V roli matky, manželky, dcéry, kamarátky, zamestnankyne.

Kurz mal pre mňa zásadný vplyv. Hoci už končí, ja vnímam, že som stále na ceste, na ktorú som vykročila na začiatku kurzu. Videolekcie sú tak nabité cennými informáciami, že som vďačná za priestor na ich dopozeranie aj po skončení kurzu. Udržať tempo bolo pre mňa náročné, ale vďaka podpore lektoriek a skupinky som to nevnímala ako zlyhanie, práve naopak. Uvedomila som si, že každá to máme inak, každá sa nachádzame v inej životnej situácií a každá ide svojou jedinečnou cestou za sebapoznaním a hľadaním spokojnosti. Mojim cieľom nebolo nájsť na konci kurzu "Dream job".
Ja som potrebovala nájsť samú seba - uvedomiť si svoju jedinečnosť. A myslím, že som na tej správnej ceste k splneniu si cieľa. Kurz mi pomohol "upratať si pohľad" na dôležitosť spomalenia k podávaní výkonov, či už v práci, ale aj doma. Pomohol mi prehodnotiť, čo ma naozaj v živote robí spokojnou a šťastnou. Čo v skutočnosti znamená povedať o sebe, že som v živote alebo v práci spokojná. V mene celej našej rodinky, ďakujem za tento kurz!!!"

Zuzana Hurtuková
"Kurz mi veľmi pomohol spoznať samu seba, svoje potreby, svoje silné stránky. Zistila som, že sú aj takí aj onakí ľudia, a moja silná introvertnost je v poriadku, aj keď je mi to niekedy ľúto.

Keďže nie som veľmi zdatná v komunikácii, tak formulácie, postupy ako komunikovať svoje požiadavky, plat, materskú, nesúhlas predstavujú pre mňa veľmi potrebné, konkrétne návody. Veľmi ma zaujala asertívna komunikácia, myslím, že toto sa zíde v každodennom živote, nielen v práci.
Za najväčší posun však považujem zmenu v nastavení mojej mysle od "nič neviem, nemám na to" ku "poznám svoju sebahodnotu, viem byť prínosom", stačí nájsť ľudí, ktorí to ocenia.
Páčilo sa mi, že ste boli k dispozícii, keď mal niekto nejaké otázky v komentároch alebo na Zoome. Tá interaktivita bola asi takou naj pridanou hodnotou, že to nebol len taký ten kurz, ktorý niekto nahral a ďalej predával bez osobnej podpory. Ako druhé veľké pozitívum hodnotím tú vzájomnú podporu vo FB skupine medzi ženami."

Zuzana Orolínová

“Veľmi ste mi pomohli ujasniť si, kto som.”

"Práca, ktorú som robila ma celkom bavila, ale podmienky boli katastrofa. Po skončení materskej sa tam už vrátiť nechcem. Začínala som sa zamýšľať nad tým, čo ďalej. Čo by som chcela robiť, čo by ma bavilo, ako a v čom si rozšíriť obzory a hlavne ako to spojiť s rodinou (už nechcem byť v práci 9 hodín denne a počúvať nadriadených, že prečo mám menej nadčasov ako kolegyne). Vtedy som na nete natrafila na tento kurz a povedala som si, že to skúsim.
Ďakujem vám veľmi pekne, že som mohla byť súčasťou tohto kurzu. Veľmi ste mi pomohli ujasniť si kto som a prib